fbpx

Seminarium naukowe pt. „Kształcenie obywatelskie jako element budowy kapitału społecznego we współczesnej Polsce”[relacja]

DSC_0601

31 maja na naszym Wydziale odbyło się seminarium naukowe pt. „Kształcenie obywatelskie jako element budowy kapitału społecznego we współczesnej Polsce”. Uczestnicy seminarium mogli wziąć udział w dwóch panelach dyskusyjnych skupiających się wokół tematu kształcenia obywatelskiego w teorii oraz w praktyce. Problematyką poruszaną na spotkaniu były także relacje między wymiarem kształcenia a problematyką wzmacniania kapitału społecznego w Polsce.

Na pierwszym panelu dyskusyjnym, poprowadzonym przez prof. Pawła Stachowiaka, uczestnicy rozmawiali o kształceniu obywatelskim w teorii. Podczas dyskusji goście: prof. Piotr Pawełczyk, dr hab. Beata Pająk-Patkowska, dr Jakub Jakubowski, mgr Maciej Skrzypek i i lic. Oliwia Szeląg omówili proces kształcenia w szkołach, na uniwersytetach oraz w państwie.

Drugi panel dyskusyjny także dotyczył kształcenia obywatelskiego, jednak tym razem w wymiarze praktycznym. Moderatorką dyskusji była Wiesława Surdyk-Fertsch z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Rozmawiała ona z gośćmi: Aliną Siurdzińską, Pauliną Stochniałek, Małgorzatą Kaczmarek, Joanną Malinowską oraz Tomaszem Poprawskim o rolach ucznia, rodzica, a także nauczyciela w procesie kształcenia.

Udział w seminarium był otwarty nie tylko dla zaproszonych gości, ale dla wszystkich słuchaczy, którzy chętni byli posłuchać o tematyce spotkania.

To już kolejne wydarzenie organizowane przy współpracy naszego Wydziału oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Nasze poprzednie, wspólnie zorganizowane spotkanie odbyło się w grudniu 2022 roku. Była to konferencja „Szkoła XXI wieku”, na której wspólnie z zaproszonymi nauczycielami oraz uczniami rozmawialiśmy o mediach uczniowskich i ich roli w życiu szkolnym.

Dowiedz się więcej...

Spotify wrapped 2024

Spotify Wrapped 2024 | Podcast Maturalny

Spotify Wrapped to coroczne podsumowanie tego, czego w ostatnich 12 miesiącach słuchaliśmy najczęściej. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie dla Podcastu Maturalnego, w którym omawiamy treści z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz najnowszej historii politycznej.

Okręgowy finał XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach

Okręgowy finał XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach [relacja]

W piątek, 13 grudnia 2024 roku, na naszym Wydziale, odbył się finał okręgowy XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zakwalifikowani do finału uczniowie wielkopolskich szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test z wiedzy o mediach. Jego celem było wyłonienie uczniów, którzy w marcu br. roku będą reprezentować okręg wielkopolski w ogólnopolskim finale Olimpiady Wiedzy o Mediach w Warszawie. Patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Edukacji.

Wykłady Otwarte

Wykłady Otwarte na WNPiD 2024/2025

Zapraszamy na tegoroczny cykl Wykładów Otwartych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Poprowadzą je Ekspertki i Eksperci z naszego