- wykłady -
OTWARTE

Zapraszamy uczniów szkół partnerskich na #wykładynawnpid. To seria spotkań wykładowców akademickich WNPiD z uczniami szkół średnich zainteresowanych historią, polityką i społeczeństwem. Tematyka wykładów dostosowywana jest tak, by okazała się pomocna przy przygotowaniach do matury. Wielu maturzystów chwali sobie profesjonalizm i doświadczenie wykładowców, co ułatwia im zgłębianie zagadnień maturalnych.

Celem wykładów jest usystematyzowanie zdobytej już wiedzy oraz zachęcenie młodych ludzi do zgłębienia się w omawiane na wykładach tematy, które proponowane będą w oparciu o aktualne zapotrzebowanie szkół i dyspozycyjność wykładowców WNPiD.

Formularz zgłoszeniowy na wykłady otwarte na WNPiD

W tym roku akademickim zapraszamy Was na:

• prof. UAM dr hab. Szymon Ossowski, Prezydencka kampania wyborcza 2020 i przyczyny zwycięstwa Prezydenta Andrzeja Dudy, 14.01.2021, godz. 12.00;
  • prof. UAM dr hab. Tomasz Brańka, 27.01.2021, Po co nam Arktyka?, godz. 12.00;
  • prof. UAM dr hab. Adam Barabasz, Sport w polityce. Polityka w sporcie, 12.02.2021, godz. 12.00;
  • prof. zw. dr hab. Bogdan Koszel, Dyktatury europejskie XX wieku, 24.02.2021, godz. 12.00;
  • prof. UAM dr hab. Anna Potyrała, Ludność cywilna w konfliktach zbrojnych, 25.03.2021, godz. 12.00.

Wyjątkowo tegoroczna edycja transmitowana będzie za pośrednictwem naszego kanału na Youtube.