Rekrutacja na studia 2024 [podsumowanie]

SM_MGR

Rekrutacja na studia licencjackie częściowo już zakończona. Z tej okazji prezentujemy Wam najważniejsze dane związane z tegorocznymi zapisami. 19 lipca poznaliśmy wyniki I tury rekrutacji na studia I stopnia (tryb stacjonarny), a do 23 lipca kandydaci dopełniali formalności w związku z przyjęciem na wybrany kierunek. Oznacza to, że nasz wydział został wzbogacony o nowych studentów. W tym artykule przedstawimy Wam najważniejsze statystki i przede wszystkim wyjaśnimy dalsze kroki w postępowaniu rekrutacyjnym.

Ponad 2000 zapisów na kierunki prowadzone przez WNPiD

W tym roku ofertę dydaktyczną naszego Wydziału, na studiach I stopnia, realizowaną w trybie stacjonarnym wybrało 2045 kandydatów. Zapisy opłacone, na podstawie danych z Systemu Internetowej Rekrutacji, prezentują się następująco:

• Bezpieczeństwo narodowe: 395
  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: 744
  • Politogia: 194
  • Stosunki międzynarodowe: 572
  • Zarządzanie państwem: 140

Rekrutacja nadal trwa!

Dopiero pierwszy etap rekrutacji za nami. Do 16 września trwa rekrutacja na studia magisterskie. Z kolei do 18 września możecie aplikować na studia realizowane w trybie niestacjonarnym (tzw. studia zaoczne). Oznacza to, że osoby, którym nie udało się dostać, na kierunki oferowane przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, wciąż mają szansę zostać przyjęte do naszej wydziałowej wspólnoty.

Zarządzanie państwem: dodatkowa rekrutacja!

Dodatkowo w naszej ofercie znajdziecie również dodatkową turę zapisów na studia licencjackie (tryb stacjonarny), która umożliwi Wam zapis na kierunek Zarządzanie państwem. Do 11 września czekamy na Wasze aplikacje. Szczegóły znajdziecie w Systemie Internetowej Rekrutacji. Jest to kolejna szansa dla osób, które chcą dołączyć do WNPiD jednocześnie podejmując interesujący kierunek studiów. Kandydaci, którzy marzą o karierze kierowniczej lub menadżerskiej w instytucjach publicznych oraz chcą połączyć wiedzę z praktyką mogą być tą informacją szczególnie zainteresowani.

Pozostańmy w kontakcie!

Z myślą o Was stworzyliśmy grupę, na której znajdziecie najważniejsze informacje na temat studiowania na naszym Wydziale. Na tej grupie znajdziecie wszystkie informację, które bez wątpienia pomogą Wam postawić pierwsze kroki, w nowej roli studenta WNPiD. Dołącz do nas na Zostań studentem WNPiD.

Noc Naukowców 2024 na WNPiD

Naszą tradycją są już spotkania w ostatni piątek września podczas Nocy Naukowców. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa warsztaty i jeden

Kim jest Ambasador? | Bryk Maturalny #19

Ambasador to jeden z ważniejszych urzędów, jaki dana osoba może pełnić w ramach stosunków międzynarodowych pomiędzy dwoma państwami. Jakie jednak dokładnie funkcje