fbpx

Rekrutacja 2024. Kiedy zapisać się na studia?

DJI_0045-HDR-2

Rekrutacja na studia licencjackie rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. Oznacza to, że osoby, które w tym roku zdawały maturę lub na jej podstawie chcą ubiegać się o przyjęcie na studia, będą mogły z początkiem czerwca zakładać swoje konta w Systemie Internetowej Rekrutacji. Jeśli po raz pierwszy aplikujecie na nasze studia, wybierzcie opcję Zarejestruj się.

Rekrutacja 2024: System internetowej rekrutacji
System Internetowej Rekrutacji

Rekrutacja 2024: Najważniejsze daty

Jak już wiecie rekrutacja na nasze studia rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. Do 11 lipca 2024 r. będziecie mogli wybierać interesujące Was kierunki, wprowadzić wyniki matur, wgrać zdjęcie, a także opłacić zapisy na wybrane kierunki. Jeśli nie opłacicie zapisu na wybrany kierunek, nie weźmiecie udziału w rekrutacji!

12 lipca 2024 r. odbędzie się ostateczna weryfikacja formalna dokumentów uzyskanych za granicą oraz przeliczanie wyników z tych dokumentów przez Sekcję Spraw Studenckich. Oznacza to, że tego dnia dane kandydatów, którzy uzyskali np. egzaminy dojrzałości zagranicą, zostaną zweryfikowane pod kątem prawidłowości. 19 lipca 2024 r. ogłoszone zostaną wyniki I tury rekrutacji. Od tego dnia za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji będziecie mogli składać potwierdzenie chęci rozpoczęcia kształcenia na wybranym kierunku. W tym czasie będziecie mogli też złożyć rezygnację z udziału w dalszym postępowaniu na wybranym kierunku. Ten etap potrwa do 23 lipca 2024 r.

Rekrutacja 2024: krok po kroku

Składanie dokumentów odbywa się wyłącznie przez System Internetowej Rekrutacji. Nie musicie dostarczać dokumentów osobiście czy wysyłać ich pocztą.

Rekrutacja 2024: oferta Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Najważniejszy jest dobry początek! W tym roku na studiach pierwszego stopnia czekać będzie na Was pięć kierunków: Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Politologia, Stosunki międzynarodowe oraz Zarządzanie państwem.

Słowniczek kandydata

Zanim rozpoczniecie przygodę na studiach poznajcie najważniejsze terminy, które ułatwią Wam zrozumienie funkcjonowania środowiska akademickiego. Co to USOS? Ile trwa kwadrans akademicki? Kim jest starosta roku?

Pozostańmy w kontakcie!

Z myślą o Was stworzyliśmy grupę, na której znajdziecie najważniejsze informacje na temat studiowania na naszym Wydziale. Dołącz do nas na Zostań studentem WNPiD.

Dowiedz się więcej...

Zajęcia w Koninie i Stargardzie

Za nami tydzień pełen spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w