fbpx

XXVII Festiwal Nauki i Sztuki [relacja]

XXVII Festiwal Nauki i Sztuki

XXVII Festiwal Nauki i Sztuki w tym roku odbył się na naszym Wydziale w unikatowej formule. Po raz pierwszy trwał on dwa dni (18-19 kwietnia). Wynikało to z ogromnego zainteresowania warsztatami, które przygotowali pracownicy i studenci WNPiD. Jak wyglądała tegoroczna odsłona spotkania, podczas którego łączymy naukę ze sztuką? Przekonajcie się sami!

XXVII Festiwal Nauki i Sztuki: mgr Oliwia Szeląg, Wykorzystanie AI w projektach kreatywnych
mgr Oliwia Szeląg, Wykorzystanie AI w projektach kreatywnych

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwali była Sztuczna inteligencja. Na naszym Wydziale na uczestników czekały trzy warsztaty. Mgr Oliwia Szeląg poprowadziła zajęcia z wykorzystania AI w tworzeniu projektów kreatywnych. Miłośnicy dziennikarstwa przekonali się jak wygląda nowoczesna telewizja od kuchni, dzięki warsztatom przygotowanym przez telewizję studencką Flesz. Z kolei redakcja Bardzo Uniwersyteckiego Czasopisma podjęła z naszymi gośćmi dyskusję o tym, czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem czy wsparciem dla dziennikarstwa prasowego.

XXVII Festiwal Nauki i Sztuki: Flesz, Nowoczesna telewizja od kuchni
Flesz, Nowoczesna telewizja od kuchni
XXVII Festiwal Nauki i Sztuki: Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo, Sztuczna inteligencja: wsparcie czy zagrożenie dla pracy dziennikarzy?

W drugim dniu XXVII Festiwalu Nauki i Sztuki (19 kwietnia) wszyscy nasi goście mogli spotkać się także z dziennikarzami studenckiej rozgłośni Meteor, przy ich stanowisku, gdzie opowiadali o swojej pracy. Łącznie, odwiedziło nas ponad 150 uczniów, m.in. z Jarocina, Poznania i okolic. Dziękujemy za Waszą obecność i do zobaczenia za rok!

XXVII Festiwal Nauki i Sztuki: Radio Meteor
Radio Meteor

Dowiedz się więcej...

Zajęcia w Koninie i Stargardzie

Za nami tydzień pełen spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w