fbpx

Miejsce dla ludzi z pasją. Zobacz jak połączyć studia z własnymi zainteresowaniami

PASJE-2022

Studiowanie to wyjątkowy czas, kiedy decydujemy się wybrać dalszą ścieżkę edukacji, profilując dokładnie to, jaka wiedzę będziemy odtąd zdobywać. Motywacji związanych z wyborem studiów jest tyle, ilu studiujących. Myśl o przyszłej pracy, atrakcyjność miejsca, w którym się studiuje, rekomendacje znajomych czy wreszcie własne zainteresowania. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM łączymy wszystkie te czynniki, udowadniając, że pasja jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas i nie trzeba z niej rezygnować wybierając studia. Z tego artykułu dowiecie się jak od lat studenci rozwijają swoje pasje na naszym Wydziale. To miejsce dla ludzi z pasją.

Miejsce wspierające pasje, czyli premierowa edycja Plebiscytu Studenckie Pasje na WNPiD

Obserwując przez lata jak studenci w sposób kreatywny łączą swoje zainteresowania ze studiami postanowiliśmy w 2021 r. wystartować z Plebiscytem, w którym wyróżniamy najciekawsze i najbardziej oryginalne pasje. Był to wyjątkowy czas dla wszystkich studiujących. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nauczanie zdalne pozbawiło nas możliwość wspólnego spędzania czasu w murach uczelni. Z tego powodu zdecydowaliśmy się pokazać, w jaki sposób studenci spędzają swój wolny czas. W pierwszej edycji Konkursu laureatami zostali:

Julia Waliszewska

Julia czasie pandemii wraz ze znajomymi założyła zespół The Pearls.

Od kiedy pamiętam, moją największą pasją była szeroko pojęta muzyka. Gdy miałam 7 lat, rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej. To tam nauczyłam się grać na skrzypcach, dodatkowo też na pianinie, doświadczyłam występowania z orkiestrą, pojęłam teorię… To w tamtym okresie zaczęłam śpiewać nie tylko „pod prysznicem”, a co najważniejsze – poznałam ludzi, z którymi potem mogłam rozwijać (naszą wspólną) pasję.

Na swoim koncie mają już cover utworu „Żurawie Origami”.

Paulina Wiśniewska

Laureatka naszego plebiscytu w kategorii Literatura ma na swoim koncie już 4 książki:

  • „Jak smakuje szczęście?”,
  • „Kiedy jak nie dziś”,
  • „Miłość zwycięży wszystko”,
  • „Kawiarenka na Różanej”

oraz opowiadanie „Wojenna miłość” w antologii, „Kilka chwil miłości”.

Droga do debiutu była pełna wzlotów i upadków, ale wiele mnie nauczyła.

wspomina Paulina

miejsce Paulina Wiśniewska

Jakub Stanek

Jakub został laureatem w kategorii Sport. Od 7 lat trenuje zawodowo Lacrosse i może pochwalić się występem na Mistrzostwach Europy U-20, podczas których zdobył historyczną bramkę dla Polski. W 2017 roku wywalczył brązowy medal w turnieju BOX Lacrosse w czeskiej Pradze. Rok później nasz laureat zdobył swój pierwszy medal w Polskiej Lidze Lacrosse – brąz. W kolejnym sezonie Jakub został wybrany MVP sezonu w Polskiej Lidze Lacrosse, a do kolekcji dołożył srebrny medal w tych rozgrywkach.

Jakub Stanek

Sylwetki wszystkich uczestników znajdziecie na naszej stronie: https://wnpid.amu.edu.pl/studenckie-pasje-2021

Druga edycja Konkursu

W 2022 r. w Plebiscycie udział wzięło 16-ścioro studentek i studentów WNPiD, którzy podzielili się swoimi zainteresowania. Lauretami drugiej odsłony zostali:

Marta Humerczyk

Marta od 14 lat trenuje finswimming, a obecnie trenuje w klubie Uks Delfinek Chodzież. Zajęła III miejsce w Pucharze Świata w Tajlandii w Phuket oraz zdobyła medale w Mistrzostwach Polski. Była wielokrotnie powoływana do Kadry Narodowej oraz do Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Egipcie. W ubiegłym roku wraz z koleżankami pobiła rekord Polski w sztafecie. Uczęszcza również do sekcji pływackiej UAM.

Marta Humerczyk
Fot. SAF

Weronika Krajewska

Weronika to miłośniczka dobrze skrojonych ubrań, z historią, dostępnych dla każdej kobiety. Ubrania, które produkuje marka odzieżowa Vrou, są szyte oraz projektowane w Polsce i wykonane z największą dokładnością, z wysokiej jakości hiszpańskich tkanin. Weronika zajmuje się przede wszystkim kontaktem z klientem, projektowaniem ubrań oraz zdjęciami na stronie internetowej marki. Akcja prowadzona przez firmę, zakłada przekazanie 1% dochodu na fundację pomagającym w Afryce kobietom, ponieważ sama nazwa „Vrou” w języku Afrykańskim oznacza kobietę.

Weronika Krajewska

Sławomir Matz

Sławomir od dzieciństwa interesował się astronomią. Obserwując widok nocnego nieba, uwieczniał każdy interesujący moment przy pomocy zestawu do astrofotografii. Sławomir jest autorem bloga „Gwiazdy w Dłoniach”, Instagrama oraz Facebooka’a pod taka samą nazwą, gdzie umieszcza swoje autorskie zdjęcia obiektywów głębokiego nieba. Poświęca się całkowicie swojej pasji, kosztem nieprzespanych nocy. Dodatkowo Sławomir zajmuje się organizowaniem wydarzeń astronomicznych, odwiedza wielkopolskie placówki w celu popularyzacji astronomii w szkołach i przedszkolach. Dzięki działaniom Sławomira powstał specjalny zaułek astronomiczny, który obecnie jest miejscem rekreacji i edukacji wielu mieszkańców z okolicy gminy Czarnków. Obecnie nasz student, jest częścią grupy Interia, a także zespołu redakcyjnego GeekWeek na którym od czasu do czasu pojawiają się jego autorskie wpisy o tematyce astronomicznej. Jego prace możecie śledzić na: https://geekweek.interia.pl/autor/slawomir-matz.

Sławomir Matz
Fot. SAF
Studenckie Pasje WNPiD: Sławomir Matz

Więcej przeczytacie na naszej stronie: https://wnpid.amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/poznalismy-laureatow-i-finalistow-ii-edycji-plebiscytu-studenckie-pasje-na-wnpid

Trzecia edycja Plebiscytu

W 2023 r. wśród laureatów znaleźli się: Małgorzata Król, której pasją jest taniec ludowy, a sama jest członkinią Zespołu Pieśni i Tańca Łany. Maciej Kułakowski to pasjonat motoryzacji oraz dziennikarz, który łączy pasję z pracą.

miejsce
Małgorzata Król
miejsce
Maciej Kułakowski

Trzecim laureatem był Mateusz Waliszewski, który współtworzy grupę filmową GFM i jest w niej operatorem kamery. Mateusz realizuje teledyski, reportaże czy filmy fabularne. Więcej na: https://wnpid.amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/rozstrzygnelismy-iii-edycje-plebiscytu-studenckie-pasje-na-wnpid

Studenckie Pasje WNPiD: Mateusz Waliszewski

W czerwcu 2024 r. poznamy laureatów kolejnej edycji Plebiscytu. Przedstawimy Wam wtedy kolejne niesamowite historie naszych studentów, którzy swoją pasją zarażają innych. Jeśli Ty także szukasz miejsca, gdzie połączysz studia z własnym hobby, to Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM jest właściwym adresem!

Rekrutacja 2024: oferta Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

Najważniejszy jest dobry początek! W tym roku na studiach pierwszego stopnia czekać będzie na Was pięć kierunków: Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Politologia, Stosunki międzynarodowe oraz Zarządzanie państwem.

WNPiD to miejsce dla ludzi z pasją!

Poznaj naszą ofertę dydaktyczną

Dowiedz się więcej...

Zajęcia w Koninie i Stargardzie

Za nami tydzień pełen spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w