fbpx

NextGen. Konferencja o przyszłość w Unii [relacja]

foto_0535_8294_4K

NextGen to konferencja o przyszłość w Unii, zorganizowana z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej zorganizowała Fundacja Ważne Sprawy. W spotkaniu udział wzięli mgr Maciej Skrzypek i mgr Oliwia Szeląg, reprezentując Zespół Badań nad Młodzieżą i Edukacją Medialną. Gospodarzem konferencji, która odbyła się 26 kwietnia br. było Centrum Nauki Kopernik.

Nasi pracownicy wzięli udział w sesji dyskusyjnej na temat funduszy europejskich, której gościem specjalnym był Jan Szyszko, Sekretarz Stanu Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W drugiej części wydarzenia członkowie Zespołu Badań nad Młodzieżą i Edukacją Medialną uczestniczyli w obradach paneli poświęconych rzetelności mediów, partycypacji młodych w procesach demokratycznych oraz roli popkultury w manifestowaniu poglądów młodych ludzi. Ostatnia część wydarzenia skoncentrowana była wokół tego, jakie działania dla młodych prowadzi Unia Europejska. Opowiedział o tym Bartłomiej Balcerzyk, p. o. Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Dowiedz się więcej...

Zajęcia w Koninie i Stargardzie

Za nami tydzień pełen spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w