fbpx

Studia z pewną przyszłością!

studio_tv_858x300

Przy wyborze uczelni i kierunku studiów bierzemy pod uwagę wiele różnych kryteriów.

  • Jak daleko od domu znajduje się uczelnia?
  • Jakie atrakcje są w danym mieście?
  • Co mogę robić po danym kierunku?
  • Czy wybierając dany kierunek, będziemy mogli rozwijać swoje zainteresowania?

A może chcesz mieć pewną przyszłość po studiach? Takie kierunki znajdziesz na naszym Wydziale! Dowiedz się, czym jest certyfikat „Studia z Przyszłością”.

Wyróżnienie to przyznawane jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Aby kierunek otrzymał taki certyfikat musi spełnić szereg kryteriów. Jednym z nich jest fakt, że kierunek pozwala osiągnąć innowacyjne efekty kształcenia, które są poszukiwane na rynku pracy. Kierunki wyróżnione certyfikatem „Studia z przyszłością” przekazują aktualną wiedzę, kreują umiejętności miękkie i kompetencje, które są poszukiwane przez pracodawców oraz inwestują w najwyższą jakość edukacji.

Na naszym Wydziale mamy kilka kierunków, które otrzymały to wyróżnienie. Są to: Bezpieczeństwo narodoweDziennikarstwo i komunikacja społeczne oraz Zarządzanie państwem. Co to oznacza dla nas? Możemy być pewni, że wiedza i umiejętności, których dostarczają te kierunki, odpowiadają na potrzeby rynku pracy i są zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. A prościej? Są to kierunki prowadzone w sposób innowacyjny, po których można łatwo znaleźć pracę.

Dlaczego Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Zarządzanie państwem otrzymały to wyróżnienie? Te trzy kierunki oferowane przez nasz Wydział pozwalają już w trakcie nauki zdobyć doświadczenie zawodowe. Lubisz pisać teksty do gazet? A może czujesz powołanie na dziennikarza radiowego? Jako student masz możliwość zdobywania doświadczenia w radiu uniwersyteckim czy w wydziałowej telewizji. Uczysz się w ten sposób wykorzystywać wiedzę zdobytą na zajęciach w praktyce.

Program Bezpieczeństwa narodowego został tak skonstruowany, że każda ze specjalności pozwala Tobie posiąść praktyczne umiejętności. Prognozowanie i symulacje w bezpieczeństwie nauczą Ciebie jak przewidywać zagrożenia np. powodzie. A dzięki treningowi interpersonalnemu będziesz wiedział, jak najlepiej komunikować się z innymi. 

A czym wyróżnia się Zarządzanie państwem? Jest to kierunek dualny, czyli w trakcie studiów odbywasz płatne staże, które pozwalają zdobyć doświadczenie i jest to uwzględnione w planie zajęć. Nie trzeba przejmować się tym, że będzie trzeba opuścić zajęcia. Niektórzy studenci po skończeniu staży dostają propozycję dalszej pracy dla danego pracodawcy.

To tylko niektóre z powodów, dlaczego te trzy kierunki dostały certyfikat „Studia z przyszłością”. Odważ się już dziś wybrać studia, które ułatwią tobie znalezienie wymarzonej pracy! Do zobaczenia wkrótce na WNPiD!

Magdalena Michalak

Dowiedz się więcej...