fbpx

Zarządzanie państwem. Studia z innej perspektywy

Zarządzanie państwem

Jako maturzyści staniecie niedługo przed ważnym wyborem. Podejmowanie decyzji, które mają wpływ na naszą przyszłość nie jest łatwe i nie będziemy ich wartościować, bo jest to kwestia indywidualna każdego z nas, ale zgodzicie się, że matura to niezwykle newralgiczny okres. Aby odjąć Wam choć trochę stresu, pragniemy przedstawić propozycję kierunku, który łączy wybrane elementy wiedzy o państwie, polityce, administracji oraz zarządzaniu publicznym, dzięki czemu spojrzycie na studia z zupełnie innej strony.

Pozwól, że przedstawimy Ci czym w są studia dualne na kierunku Zarządzanie Państwem.

To przede wszystkim niezliczone możliwości, dzięki którym zyskasz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są niezbędne przy wykonywaniu obowiązków zawodowych w administracji rządowej, samorządowej oraz innych instytucjach publicznych i społecznych.

Warto również wspomnieć, że w ramach realizacji studiów na tym kierunku studenci otrzymują szereg dodatkowych możliwości. Płatne staże w instytucjach, które posiadają czynnik publiczny pozwolą wam wykorzystać wiedzę w praktycznych zadaniach, dzięki czemu łatwiej będzie wam się przygotować do wykonywania zawodu w przyszłości. Szkolenia z zarządzania czasem, sztuki autoprezentacji i wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej, kreatywnego myślenia to wiedza, która w instytucjach publicznych, a także w życiu codziennym jest niezwykle przydatna. W programie studiów znajdują się także: praktyczna nauka latania drontami oraz wizyty studyjne w Bazie Lotniczej F-16 w Krzesinach i centrach zarządzania kryzysowego sprawia, że ten kierunek cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

„Wybór kierunku,  jakim jest zarządzanie państwem to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Przekazywana jest nam nie tylko wiedza, ale dostajemy możliwość zdobycia doświadczenia poprzez praktyki w instytucji publicznej. Kolejny element, który  sprawia, że to wyjątkowy kierunek, to fakt, że nie ogranicza on ścieżek naszej kariery, wręcz  przeciwnie.  Mamy możliwość pracy w urzędach,  kancelariach, izbach – całej administracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dążyć do pełnienia funkcji już  na szczycie administracji rządowej.  Wszystko to dzięki programowi, który powstał w taki sposób, aby dostarczyć nam wiedzy z zakresu administracji, prawa, polityki, ekonomii i zarządzania. Dzięki  studiowaniu tego kierunku czujemy się przygotowani na to co czeka  nas w niedalekiej już przyszłości.” 

Julia Kobierska, absolwentka Zarządzania Państwem

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, trzymam za was kciuki i liczę na to, że spotkamy się w październiku.

Dowiedz się więcej o kierunku Zarządzanie Państwem.

Aleksandra Szczygieł

Dowiedz się więcej...