fbpx

Co nas wyróżnia? Warunki studiowania!

studio2

Książka i papierowe notatki to dziś niejedyne atrybuty studenta. Sukces odniesiony na uczelni zależy  m. in. od otoczenia, w którym odbywają się zajęcia praktyczne i wykłady. Nasz Wydział może pochwalić się  profesjonalnym i uznanym środowiskiem. W dalszej części artykułu dowiesz się więcej o naszym studiu telewizyjnym, radiowym, pracowniach komputerowych i innych miejscach, które czynią WNPiD wyjątkowym miejscem. Jak skorzystać z tych możliwości? Sprawdź poniżej!

Flagowymi pracowniami na naszym Wydziale są nowoczesne studia: telewizyjne, radiowe i postprodukcyjne. Jeśli uczestniczyłeś w warsztatach na WNPiD to dobrze znasz te miejsca. W naszych kuźniach dziennikarskich poza warsztatami dla uczniów szkół średnich prowadzone są zajecia praktyczne dla studentów, a także realizowane są programy studenckich mediów: Kurier Akademicki i Flesz. Wyposażenie studia pozwala prowadzić w nim programy na żywo, organizować profesjonalne sesje fotograficzne i wielu innych formatów znanych ze świata telewizji.

Studio telewizyjne na WNPiD

Bezpośrednio nad studiem telewizyjnym mieści się pracownia radiowa – to tutaj, pod okiem doświadczonych pracowników najlepszych rozgłośni radiowych w Polsce, kształcą się przyszli dziennikarze. Tutaj prowadzone są także zajęcia z zakresu emisji głosu, pracy z mikrofonem czy radiowego dziennikarstwa sportowego. Kameralne warunki pozwalają na indywidualną pracę z każdym młodym adeptem dziennikarstwa.

Studio radiowe na WNPiD

Oba te miejsca wyposażone są w sprzęt postprodukcyjny, dzięki czemu studenci poznają także techniczne aspekty realizacji programów telewizyjnych i radiowych.

Opuszczając te miejsca udajmy się do pracowni komputerowych. Popularne „macownie” to miejsca gdzie doskonalisz swoje umiejętności w zakresie programowania, grafiki, składu tekstu, webdesignu, fotografii reklamowej, tworzenia kampanii promocyjnych. Pełny pakiet Adobe pozwala Ci pracować na dowolnie wybranym programie, dzięki czemu stworzysz profesjonalne materiały pod okiem prowadzących. A co jeśli chcesz coś zrobić poza zajęciami? W piątki możesz to zrobić podczas Mac Day – pracownie komputerowe otwieramy dla wszystkich studentów!

Jeśli dokładnie poznać wyposażenie naszych pracowni sprawdź tutaj!

Z macowni przechodzimy do najpiękniejszej na kampusie Morasko Biblioteki. Znajdziesz tu blisko 37 tys. książek i 150 tytułów czasopism. Miejsce to w okresie egzaminów jest ostatnią deską ratunku dla wielu studentów. Każdy z odwiedzających znajdzie tu jeszcze coś równie cennego – ciszę i komfortowe warunki do pracy, a te cechy stają się bezcenne dla studentów zwłaszcza w okresie sesji egzaminacyjnej.

Czytelnia w Bibliotece WNPiD

Na naszym Wydziale nie brakuje także miejsca do odpoczynku – to jedyna taka strefa chilloutu na UAM! Powstała ona we współpracy z naszym partnerem Franklin Templeton Investments. To stały punkt wizyt wielu studentów, którzy odpoczywają tu, grają w planszówki i przygotowują się do zajęć. Miło relaksować się w dobrym towarzystwie.

Jak widzisz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa to miejsce gdzie czekają na Ciebie profesjonalne warunki studiowania. Zapewnimy Ci bezpłatny dostęp do renomowanego oprogramowania i nowoczesnego sprzętu.

Skorzystaj z możliwości, które dla Ciebie tworzymy. Ucz się, twórz profesjonalne materiały i rozwijaj w sobie to, co lubisz najbardziej… albo możesz zacząć robić coś, o czym jeszcze nic nie wiesz. Po tym wszystkim odpoczniesz w strefie chilloutu.

Maciej Skrzypek

Dowiedz się więcej...