fbpx

Politykiem być? Jak jest z tą Politologią?

_M7A2296

Chcesz zostać politykiem lub działaczem społecznym? Marzy Ci się uczestniczenie w życiu rodem z House of Cards, no może niedosłownie we wszystkich jego aspektach 😉, jesteś na bieżąco z codziennymi informacjami z Polski i ze świata oraz masz własne przemyślenia na ich temat. W takim razie Politologia to idealny wybór dla Ciebie.

Politologia na naszym wydziale może dać wiele możliwości i nowych perspektyw w późniejszym życiu zawodowym. Przekonaj się o tym czytając ten artykuł.

Samorządowiec, urzędnik, dyplomata, specjalista od marketingu politycznego, reklamy i promocji, polityk – tyle możliwości stoi przed Tobą otworem, ale nie tylko te. Politologia na WNPiD poza przygotowaniem do konkretnie tych zawodów, poszerzy Twój horyzont i światopogląd, zdolności do zdobywania wiedzy, uczenia się, pracy w grupach, tworzenia różnych projektów. Są to bardzo ważne umiejętności cenione przez pracodawców na rynku pracy. Dzięki nim w przyszłości odnajdziesz się także w różnych korporacjach, urzędach, firmach marketingowych, instytucjach pozarządowych.

Politologia jest „matką” wszystkich pozostałych kierunków na naszym Wydziale i jako najstarszy kierunek ma się dobrze. Nasz kierunek, co roku, znajduje się w pierwszej trójce rankingu Perspektyw na najlepszy politologiczny kierunek w Polsce, co świadczy o wysokim poziomie nauczania. Studenci angażują się w różne działalności uniwersyteckie, społeczne, aktywnie działają podczas kampanii wyborczych swoich kandydatów, których wpierają.

Zdecydowanie studia politologiczne na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa były świetnym wyborem. Do kierunku politologia przekonała mnie przede wszystkim możliwość wyboru spośród kilku różnorodnych specjalizacji. Każdy ma okazję wybrać taką, która go interesuje najbardziej. Pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie to, że wiele zajęć ma charakter praktyczny, a umiejętności tam zdobyte przynoszą sporo korzyści także w życiu zawodowym.

Zofia Krygier, absolwentka Politologii
Zofia Krygier

Na naszym wydziale działa wiele kół naukowych, ale jedno jest szczególnie dedykowane Politologom, którzy chcą rozwijać swoją pasję, wiedzę oraz mają ochotę miło spędzić czas z osobami, które podzielają jego zainteresowania, a do tego, to wszystko pod okiem jednego z najbardziej lubianych wykładowców przez studentów – Pana doktora Krzysztofa Dudę, który sam jest absolwentem Politologii.

Koło Naukowe Politologów i Dziennikarzy jest najstarszym kołem naukowym działającym na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Dzięki niemu studenci i doktoranci mają okazję do poszerzenia wiedzy na tematy związane z naukami o polityce, administracji oraz o mediach i prowadzenia w tych obszarach dodatkowych badań.

dr Krzysztof Duda

Przy dziennikarzach zostając, niewątpliwie wiele osób pracujących w dziennikarstwie jest właśnie po Politologii. Media na naszym wydziale są dostępne nie tylko dla kierunku Dziennikarstwa, ale i pozostałych studentów. Osobiście studiuję na magisterce Politologię i aktywnie działam w Bardzo Uniwersyteckim Czasopiśmie UAM jako redaktor i fotoedytor.  Wszystkim polecam takie rozwiązanie. Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarska można się rozwijać na wiele rozmaitych sposobów.

Kierunek politologia na pewno otwiera umysł i poszerza horyzonty. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów pozwalają odnosić sukcesy zawodowe, jak i przygotowują studentów do kontynuacji ścieżki naukowej. Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, na którym studiowałam politologię to przede wszystkim niesamowici ludzie i wspaniała atmosfera. Studia na WNPiD warto łączyć również z działalnością w kołach naukowych, w których można poznać wielu inspirujących ludzi, a także zyskać przyjaciół na całe życie! Gdybym dzisiaj ponownie miała dokonać wyboru kierunku studiów, to bez chwili zastanowienia wybrałabym Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

mgr Oliwia Kowalik, absolwentka Politologii, aktualnie doktorantka na WNPiD

mgr Oliwia Kowalik

Marzy Ci się praca w świecie wielkiej polityki, bądź w jakiejś instytucji w której byś mógł realizować swoje pasje? Chciałbyś być specjalistą od marketingu politycznego i odpowiadać za wizerunek polityków, albo chciałbyś wiedzieć jak rzeczywiście zażegnywać kryzysy wizerunkowe i to niekoniecznie wszystkimi sposobami Olivii Pope z serialu Skandal. W takim razie Politologia jest idealna dla Ciebie. Obojętnie jaką wizję masz na siebie, to ten kierunek niewątpliwe pomoże Ci w jej realizacji.

Martyna Woźniak

Dowiedz się więcej...