Wspólna zabawa i integracja to nasza mocna strona!

received_662012517604890

Do tej pory opowiedzieliśmy Wam m. in. o nauce na naszym Wydziale, wyjazdach edukacyjnych, kierunkach studiów, a także o tym jak możecie się rozwijać angażując się w różne inicjatywy. Jednak studia to nie tylko egzaminy i praca, ale i czas dla znajomych, dobrą zabawę i integrację. Nasz Wydział jest pod tym względem pionierem wszelkiego typu integracji i dba o to, aby nasi studenci nie zapomnieli o innych formach aktywności, w tym dobrej zabawie. Co roku różne organizacje studenckie, na czele z Radą Samorządu Studentów WNPiD. organizują cykliczne imprezy w murach WNPiD, które cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród studentów, ale także wykładowców.

Magia Świąt na WNPiD

Co roku w okresie świątecznym na naszym Wydziale odbywa się wspólne kolędowanie, dekorowanie choinki, wystawa świątecznych zdjęć wykładowców, poprzebieranych w bożonarodzeniowe swetry, kiermasz ciast, a także świąteczna sesja fotograficzna. W tym roku postanowiliśmy przyjąć nową, ciekawą formę. Pomocnicy Mikołaja (Gwiazdora) mieli ręce pełne roboty, aby zapewnić rozrywkę wykładowcom i im pociechom. Dzieci mogły wraz z rodzicami dekorować pierniki, kartki świąteczne czy nauczyć się nowego układu tanecznego, a na sam koniec obejrzeć bajkę na dużym ekranie. Nie zabrakło oczywiście prezentów od gościa z Laponii.

Magia Świąt na WNPiD 2019
Świąteczna sesja fotograficzna 2018

Rozdanie Oscarów na dużym ekranie

Noc oskarowa organizowana jest przez Koło Naukowe Zawodów Telewizyjnych i Filmowych. Wydarzenie to jest świetną okazją, aby poczuć magię Ceremonii Rozdania Oscarów w większym gronie. Jeśli co roku śledzisz, czy Twój ulubiony aktor zdobędzie statuetkę, od tej pory możesz to robić na dużym ekranie w wydziałowej Auli z najbliższymi znajomymi ze studiów.

Pożegnanie zimy w wielkim stylu

Pierwszy dzień wiosny to idealna okazja, aby sobie potańczyć i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla! Rada Samorządu Studentów co roku 21 marca organizuje powitanie wiosny na naszym patio. Jeśli pogoda nie dopisuje, to zabawa jest przeniesiona na hol, ale nie oznacza to, że studenci bawią się gorzej 😉. Jako główny punkt programu odbywa się np. wydziałowa odsłona programu telewizyjnego, który słynie z sucharów prowadzącego, w której studenci wraz z wykładowcami rywalizują między sobą. Wszystkiemu towarzyszy dużo dobrego humoru i miłej atmosfery.

Zobacz jak wyglądał nasz Pierwszy Dzień Wiosny 2018

Kino na świeżym powietrzu

Noc na patio, również jak można się domyślić, jest organizowana przez Koło Naukowe Zawodów Telewizyjnych i Filmowych i jest to naprawdę świetna inicjatywa dla fanów klasyków filmowych. Podczas nocy na patio warto zaopatrzyć się w ciepły kocyk i dobry humor, a wieczór na pewno będzie udany. Obejrzenie ulubionego filmu w doborowym towarzystwie na świeżym powietrzu, czy można lepiej zagospodarować swój wolny czas na przełomie maja i czerwca? 😊

Tak z lotu drona wyglądała nasza ostatnia Noc Filmowa

Wisienka na torcie – Wielka Gala

Marzysz, aby móc się ubrać, jak gwiazda na czerwony dywan? Marzenie to spełniamy od lat na WNPiD! Wielka Gala organizowana jest przez Radę Samorządu Studentów od paru lat w połowie Maja. Galę poprzedza głosowanie w wybranych kategoriach, w których wybieramy ulubionych wykładowców i pracowników WNPiD. Później wręczamy im na uroczystości nagrody w formie statuetek. Oczywiście wszystko w przezabawnej i sympatycznej atmosferze. Po oficjalnej części odbywa się after party z DJ, cateringiem, budką fotograficzną i innymi atrakcjami.

Obejrzyj relację z Wielkiej Gali 2018

Jak widzisz nasz Wydział dba nie tylko o walory edukacyjne studentów, ale także, o dobrą zabawę i integrację w gronie znajomych i przyjaciół. Warto dodać, że Wielkie Grillowanie UAM, które obecnie jest ogromną imprezą studencką, właśnie rozpoczęło się od naszego wydziałowego patio! Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy prekursorami dobrej zabawy 😉.

Martyna Woźniak