Ruszają letnie kursy online dla uczniów szkół średnich

letnie kursy wnpid_nagłowek

Drodzy Uczniowie,

na okres wakacji przygotowaliśmy dla Was unikatową ofertę kursów online prowadzonych przez studentów i pracowników naszego Wydziału. W pierwszej edycji tego projektu proponujemy Wam udział w 3 kursach:

• dziennikarstwo telewizyjne,
  • dziennikarstwo prasowe,
  • reklama w internecie i social media.

Udział w zajęciach jest bezpłatny! Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Spotkania prowadzone będą z wykorzystaniem aplikacji Zoom.us. Każdy uczestnik otrzyma od prowadzącego unikatowy link i hasło do każdego spotkania.

Zasady rekrutacji:

Zgłoszenia prosimy przesłać drogą mailową na media.wnpid@amu.edu.pl lub maciej.skrzypek@amu.edu.pl, podając wybrany kurs (można wziąć udział więcej niż jednym kursie). W odpowiedzi zwrotnej otrzymacie informacje od przyjęciu na kurs. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 10 lipca!

Zasady zaliczenia kursu:

Kurs kończy się otrzymaniem imiennego certyfikatu o odbyciu kursu, po wykonaniu zadania przygotowanego przez prowadzących. Dopuszczalna jest jedna nieobecność.

Oferta:

Warsztaty telewizyjne

Prowadzący: dziennikarze Kuriera Akademickiego

fot. Kurier Akademicki Facebook

Program zajęć:

• Reporter, zawód dla ludzi z pasją – Na czym polega praca reportera telewizyjnego? Podstawowe pojęcia funkcjonujące w pracy dziennikarza telewizyjnego. Podstawy konstruowania newsów (16.07.2020)
  • Telewizja to obrazek. Kilka słów o pracy operatora. – Aspekty pracy operatora. Podstawowe pojęcia funkcjonujące w pracy operatora, wirtualna wycieczka po studiu telewizyjnym (30.07.2020)
  • Halo, czy jestem na wizji? Sztuka wywiadu telewizyjnego i wystąpień live. – Podstawy prowadzenia dobrego wywiadu. Praca dziennikarza live’owego od kuchni (13.08.2020)
  • Michałek, czyli skomplikowana prostota. – Omówienie czym właściwie jest „michałek” i jak go stworzyć (27.08.2020)

Warsztaty prasowe

Prowadzący: dziennikarze Fenestry

fot. Fenestra Facebook