fbpx

Biuro Obsługi Studentów – to miejsce zna każdy student!

Biuro Obsługi Studentów

W życiu każdego studenta przychodzi taki moment, kiedy musi zmierzyć się formalnościami związanymi z tokiem studiów. Odbiór legitymacji studenckiej, złożenie wniosku do władz dziekańskich, odbiór dyplomu ukończenia studiów to tylko wybrane sytuacje, kiedy trzeba odwiedzić popularnego BOSa. Dziś opowiemy Ci o Biurze Obsługi Studentów, jednostce która dba o o przebieg Twoich studiów i opiekuje się przez cały rok akademicki.

Jaką pomoc uzyskam w BOSie?

Pracownicy Biura Obsługi Studentów gromadzą wszystkie informacje na temat studiów, dzięki czemu uzyskasz tu zaświadczenie o statusie studenta czy porady związane z tokiem studiów. Tutaj także możesz złożyć podanie do Dziekana lub Prodziekana ds. studenckich, a także przedłużyć ważność swojej legitymacji studenckiej.

inż. Marta Przyborska,
Koordynatorka Biura Obsługi Studentów

Wiele spraw załatwisz bez wychodzenia z domu!

Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom mnóstwo spraw możesz załatwić online. Za pomocą platformy USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów) złożysz:

  • wniosek o przyznanie miejsca w domu studenckim,
  • wniosek o przyznanie stypendium socjalnego,
  • wniosek o przyznanie stypendium Rektora.

Dzięki temu unikniesz stania w baaaardzo długich kolejkach pod Biurem Obsługi Studentów.

Studenci doceniają naszą pracę!

W ostatnich latach Parlament Samorządu Studentów naszego Uniwersytetu prowadził coroczną ankietyzację wśród swoich rówieśników na temat pracy wydziałowych BOSów. Regularnie znajdowaliśmy się na podium, wygrywając kilka razy klasyfikację generalną. To ogromne wyróżnienie, przyznawane przez bardzo wymagające jury – naszych wspaniałych studentów.

Nasze zdobycze w konkursie Przyjazny Dziekanat!

Jak widzisz przez całe Twoje studia czuwać będą nad Tobą pracownicy Biura Obsługi Studentów, którzy zawsze będą służyć pomocą.

Maciej Skrzypek

Dowiedz się więcej...