fbpx

Ekipa od zadań specjalnych – Rada Samorządu Studentów WNPiD

78226180_2684024824990405_2355566180606935040_o
Share on facebook
Share on twitter

Poznając rozkład sal i biur na naszym wydziale, nie można pominąć pokoju nr 158. To właśnie tam ma swoją siedzibę Rada Samorządu Studentów WNPiD.

Czym zajmuje się Rada?

RSS jest organem nam najbliższym, reprezentuje wszystkich studentów i spośród nich jest wyłaniany. Jak przystało na Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, demokratyczne wybory poprzedza intensywna kampania wyborcza. Dzięki temu najważniejsze stanowiska obejmują osoby zaangażowane w życie uniwersyteckie i gotowe służyć swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wiecie już, że RSS istnieje właśnie po to, aby pomagać, ale jego kompetencje nieco różnią się od znanych Wam dobrze samorządów uczniowskich. Uniwersytet to miejsce, gdzie nieustannie pojawiają się nowe wyzwania i przeszkody, z którymi trzeba sobie poradzić. W wielu sprawach to właśnie w stronę Rady Samorządu Studentów powinno się kierować swoje pierwsze kroki.

Masz pomysł na wydarzenie, które musi się odbyć na Wydziale, ale brakuje Ci doświadczenia? Znalazłeś się w problemowej sytuacji, która wykracza poza Twoją wiedzę lub nie jesteś go w stanie rozwiązać samodzielnie? Twoja sprawa wymaga kontaktu z władzami uczelnianymi? Potrzebujesz kogoś, kto spojrzy na Ciebie jak równego sobie? A może sam chciałbyś pomagać np. działając w uczelnianej komisji stypendialnej? To tylko niektóre działania znajdujące się w kompetencjach Rady.

Po nauce czas na dobrą zabawę!

Życie na naszym Wydziale to nie tylko praca! Trzeba wiedzieć, że jednym z zadań, jakie stawia przed sobą Rada, jest również przywitanie nowych studentów Wydziału, dlatego zwykle już w październiku organizowane są Wielkie Otrzęsiny. Oczywiście zabawa na tym się nie kończy, w ciągu roku odbywają się jeszcze różne imprezy tematyczne, jak Wielka Gala czy Pierwszy Dzień Wiosny.

Rada Samorządu Studentów WNPiD łączy nas wszystkich i oferuje wsparcie, kiedy to konieczne. Niezaprzeczalnie ważne jest to, aby już od początku swojej obecności na Wydziale wiedzieć, do kogo możemy się zwracać o pomoc. A już na początku kolejnego semestru wybory Rady na nowy rok akademicki. Możecie zasilić jej szeregi niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę ze studiami, czy ją kontynuujecie.

Na koniec przyjmijcie słowa zachęty od przewodniczącej RSSu, Basi Dyrki:

Basia Dyrka, Przewodnicząca RSS w obecnej kadencji

„Rada Samorządu Studentów to eventy, szkolenia, pomoc dla wszystkich studentów, ale przede wszystkim niesamowicie ciekawe doświadczenia, sieci kontaktów i ludzie, którzy chcą działać. Odnajdzie się tu każdy, kto chce zająć się na Uniwersytecie czymś więcej poza studiowaniem wybranego kierunku. Uważam, że najlepiej zacząć od współpracy z Radą, żeby później w pełni rozwinąć samorządowe skrzydła i rozwijać się na każdym polu. A możliwości jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie – od osób chcących działać, organizować, przez lubiące „papierkową robotę” i dokładne planowanie, aż po mistrzów integracji czy prawdziwych social media ninjas. Z własnego, już prawie dwuletniego doświadczenia w RSS wiem, że naprawdę warto. Studenci zawsze chętnie przyjmują naszą pomoc, a nauczyciele akademiccy i władze wydziału przychylnie spoglądają na przeróżne inicjatywy – a tych bywa sporo. Działamy dbając zarówno o dydaktykę, jakość kształcenia, kwestie stypendialne jak i o pozytywną atmosferę wśród całej społeczności WNPiD, do czego przyczyniają się chociażby coroczne eventy takie jak Pierwszy Dzień Wiosny z wydziałową Familiada angażującą studentów i wykładowców czy Wielka Gala, podczas której w wieczorowych sukniach i eleganckich garniturach nagradzamy pracowników WNPiD wyjątkowymi statuetkami. Dzieje się mnóstwo, pomysłów przybywa, a możliwości do ich realizacji są ogromne –wystarczy tylko chcieć. Już teraz zachęcam do współpracy z Radą Samorządu Studentów, a w przyszłości, po nabraniu odpowiedniego doświadczenia, do stania się jej członkiem lub członkinią. Z pewnością nie pożałujecie!”

Do zobaczenia na WNPiD!

Natalia Deręgowska

Dowiedz się więcej...

Wykłady online w liczbach: podsumowanie

Już kilka dni po ogłoszeniu zawieszenia zajęć szkolnych i rozpoczęcia kształcenia na odległość rozpoczęliśmy cykl wykładów online. Uczniowie i nauczyciele natychmiastowo odpowiedzieli

Zapisz się na letnie kursy online!

Na okres wakacji przygotowaliśmy dla Was unikatową ofertę kursów online prowadzonych przez studentów i pracowników naszego Wydziału. W pierwszej edycji tego projektu