fbpx

Jesteśmy z Wami w nowym roku szkolnym!

DJI_0045-HDR-2

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

dziś rozpoczynamy wyjątkowy rok szkolny, który będzie – szczególnie dla Was – czasem wytężonego trudu dydaktycznego i wychowawczego. Kiedy kilka miesięcy temu przeszliśmy wszyscy na nauczanie zdalnie mieliśmy nadzieję, że jesienią na stałe wrócimy do szkół. Nikt z nas nie wie jak będą wyglądały kolejne tygodnie w obliczu epidemii COVID-19, a niepokój z tym związany nie sprzyja wykonywaniu zawodu nauczyciela i zdobywaniu wiedzy przez uczniów.

Na początku kolejnego roku szkolnego chcemy Was zapewnić o naszej solidarności i gotowości do dalszej współpracy przy wszelkich projektach edukacyjnych. Choć nie możemy się teraz spotkać tak, jak miało to miejsce do tej pory, to duży projekt „WNPiD dla szkół” rozwija się by stawić czoła „epidemicznym wyzwaniom”.

Szczególnie zapraszamy Was do udziału w warsztatach i wykładach online, które prowadzić będą wykładowcy i studenci naszego Wydziału. Z takiej formy współpracy skorzystało już kilkudziesięciu maturzystów w ubiegłym roku szkolnym. W najbliższych tygodniach powrócimy do prac nad nową formułą spotkań, jednak już dziś zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą.

Zainteresowanie jakim cieszyła się pierwsza edycja „Z WNPiD na maturę” w formie zdalnej, przekonuje nas by i te spotkania kontynuować dla przyszłych abiturientów.  Chcielibyśmy także, aby ciesząca się dużą popularnością jesienna konferencja dla nauczycieli „Szkoła XXI w.” odbyła się w tym roku w formie zdalnej. Szczegóły dotyczące tej kwestii prześlemy Wam wkrótce.

Wszystkich zainteresowanych współpracą w tym roku szkolnym zapraszamy do kontaktu z dr. Jakubem Jakubowskim (szkola.wnpid@amu.edu.pl).

Pisząc te słowa mamy nadzieję, że dane nam będzie się jeszcze spotkać w tym roku szkolnymi. Na cały ten okres życzymy Wam zdrowia, wytrwałości i wsparcia ze strony wszystkich, którym bliska jest edukacja szkolna.

Z pozdrowieniami

Zespół ds. projektów edukacyjnych
„WNPiD dla szkół”

Dowiedz się więcej...