fbpx

Czas na dodatkową rekrutację!

_M7A1752-Edit

Znamy już wyniki pierwszej tury rekrutacji na studia I stopnia. Zakwalifikowani wgrali już do Systemu Internetowej Rekrutacji wymagane dokumenty i kierunkowe komisje ogłosili listy zakwalifikowanych. Na wybranych kierunkach prowadzona jest dodatkowa rekrutacja! Z tego wpisu dowiecie się jak wziąć udział w dodatkowej rekrutacji i jakie kierunki możecie wybrać z tych prowadzonych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Jak wziąć udział w dodatkowej rekrutacji?

Podobnie jak w pierwszej turze, tak i teraz cała procedura odbywa się poprzez SIR. Jeśli masz założone konto w Systemie to wystarczy ponownie wybrać kierunek, który dostępny jest w drugiej turze. Zapisy odbywają się tak jak poprzednio. Nie musisz ponownie wprowadzać wyników matur czy wgrywać zdjęcia, jeśli wcześniej to zrobiłeś. Musisz jednak pamiętać, że aby wziąć udział w dodatkowej rekrutacji musisz przypisać opłatę do nowo wybranego kierunku.

Kierunek wybrany? Opłata przypisana? Teraz oczekuj na wyniki!

Dodatkowa rekrutacja na WNPiD

Na naszym wydziale w drugiej turze rekrutacja otwarta jest na kierunkach Politologia i Zarządzanie państwem. Na każdym z nich określono limit miejsc – 30.

Więcej o Politologii dowiesz się tutaj.

Więcej o Zarządzaniu państwem dowiesz się tutaj.

Jak przeliczamy punkty?

GrupaPrzedmiotPoziomWagaLiczba uwzględnianych przedmiotów
z grupy
1język polski
(część pisemna)
podstawowy0.201
max. 30 pkt
rozszerzony0.30
2język obcy nowożytny
(część pisemna)
podstawowy0.201
max. 20 pkt
rozszerzony0.20
3wiedza o społeczeństwie
(część pisemna)
podstawowy0.30
rozszerzony0.50
historia
(część pisemna)
podstawowy0.20
rozszerzony0.40
dowolny przedmiot
(inny niż: historia, język obcy nowożytny, język polski, wiedza o społeczeństwie)
(część pisemna)
podstawowy0.10
rozszerzony0.201
max. 50 pkt
max. 100 pkt

Dodatkowa rekrutacja to ostatnia szansa by dostać się na studia licencjackie w nadchodzącym roku akademickim. Pamiętajcie, że potrwa ona tylko do 4 października.

Powodzenia!

Dowiedz się więcej...