fbpx

Z WNPiD na maturę – wykłady online w listopadzie

z wnpid na maturę_okładka

W tym roku szkolnym powracamy z zajęciami online przygotowującymi do matury. Podobnie jak w ubiegłym roku wykłady prowadzić będą studenci i wykładowcy Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. 

Oferta wykładów w listopadzie:

  • mgr Maciej Skrzypek, Kryzys gospodarczy 2008 r. i jego konsekwencje dla współczesnych demokracji, 6 listopada 16:00
  • lic. Aleksandra Konieczna, Integracja Europejska po zakończeniu II wojny światowej, 12 listopada 15:30
  • lic. Bartek Szczepaniak, Zamach na Johna F. Kennedy’ego- jak do tego doszło?, 20 listopada 16:00
  • Koło Naukowe Psychologii Polityki, Czym jest populizm?, 24 listopada 17:30 
  • prof. UAM dr hab. Marcin Rachwał, Partycypacja młodych w systemach demokratycznych, 26 listopada 17:00

Spotkania odbywać się będą za pomocą platformy Zoom.us. Zgłoszenia prosimy przesyłać wypełniając formularz dostępny poniżej, wskazując wybrane wykłady. Uwaga Nauczyciele! Jest możliwość zapisania całej grupy uczniów – prosimy zaznaczyć to w formularzu. Uczniowie mogą także zgłaszać się osobiście. W odpowiedzi otrzymają Państwo link do wykładu. Udział w wykładach jest bezpłatny!

Formularz zgłoszeniowy

Prowadzący

prof. UAM dr hab. Marcin Rachwał – profesor uczelni w Zakładzie Teorii Polityki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół problematyki demokracji, form demokracji bezpośredniej i semibezpośredniej, społeczeństwa obywatelskiego i relacji społeczeństwo obywatelskie – współczesna demokracja, elit politycznych, systemów wyborczych (w tym problematyka przymusu wyborczego w Europie), zmian społecznych i politycznych (w tym kwestia transformacji systemowych w państwach Europy Środkowo-Wschodniej).

mgr Maciej Skrzypek – ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Aktualnie kształci się w Szkole Doktorskiej UAM, w zakresie nauk o polityce i administracji. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na nowych typach legitymizacji władzy we współczesnej Europie, ograniczaniu prawa do zgromadzeń w nowych demokracjach opancerzonych, delegitymizacji tranzycji systemowych w Europie Środkowo-Wschodniej, współczesnych partiach chrześcijańskiej demokracji.

lic. Aleksandra Konieczna – absolwentka studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz studentka piątego roku politologii na tym samym uniwersytecie. Redaktor naczelna Gazety Studenckiej „Fenestra”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na komunikowaniu politycznym, polityce w kulturze popularnej, działaniu systemów medialnych oraz integracji europejskiej, tworzeniu i funkcjonowaniu organizacji międzynarodowych.

lic. Bartosz Szczepaniak – politolog, student na kierunku stosunki międzynarodowe. Członek Koła Naukowego Polityki Społecznej i Ekonomicznej oraz Koła Naukowego Psychologii Polityki, trener sztuk walki w AZS Poznań. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na ustroju politycznym USA, historii politycznej świata ze szczególnym uwzględnieniem USA oraz na dyplomacji sportowej.

lic. Katarzyna Chojnowska -absolwentka studiów licencjackich na kierunku stosunki międzynarodowe, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WNPiD UAM oraz zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Interesuje się stosunkami międzynarodowymi, dyplomacją, polityką ekonomiczną i społeczną, marketingiem politycznym, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz systemami religijnymi.

Julia Maciejewska – studentka II roku na kierunku stosunki międzynarodowe. Szłonkini Stowarzyszenia Cognitis, Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Koła Naukowego Psychologii Polityki. Interesuje się stosunkami międzynarodowymi, polityką ekonomiczną i społeczną, a także doradztwem strategicznym.

Nasze spotkania odbywać się będą aż do zakończenia tegorocznych matur. Już niebawem dostępna będzie oferta wykładów na kolejne miesiące. Kontakt: maciej.skrzypek@amu.edu.pl.

Dowiedz się więcej...