fbpx

Z WNPiD na maturę – wykłady online w grudniu

z wnpid na maturę
Przed nami drugi miesiąc spotkań w ramach cyklu Z WNPiD na maturę. 
  1. Rosja od cara do Stalina – 3 grudnia 17:00
  2. Europa przed I wojną światową – 8 grudnia 16:00
  3. Struktura i działanie Unii Europejskiej – 15 grudnia 15:30
  4. Nazizm: od „chłopskiej ideologii” do państwa totalitarnego – 17 grudnia 16:00
  5. Aktywność i bierność polityczna – 18 grudnia 17:30 (UWAGA! zmiana terminu)
  6. Maturalne Q&A: Mechanizmy sprawowania władzy – 22 grudnia 17:30

Spotkania odbywać się będą za pomocą platformy Zoom.us. Zgłoszenia prosimy przesyłać wypełniając formularz dostępny poniżej, wskazując wybrane wykłady. Uwaga Nauczyciele! Jest możliwość zapisania całej grupy uczniów – prosimy zaznaczyć to w formularzu. Uczniowie mogą także zgłaszać się osobiście. W odpowiedzi otrzymają Państwo link do wykładu. Udział w wykładach jest bezpłatny!

Prowadzący

paweł stachowiak

prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak – historyk i politolog. Jego zainetresowania naukowe koncentrują się wokół najnowszej historii politycznej Polski; problematyki wyznaniowej we współczesnej Polsce; pamięci zbiorowej społeczeństwa polskiego i polityce pamięci (historycznej).

Maciej Skrzypek

mgr Maciej Skrzypek – ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Aktualnie kształci się w Szkole Doktorskiej UAM, w zakresie nauk o polityce i administracji. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na nowych typach legitymizacji władzy we współczesnej Europie, delegitymizacji tranzycji systemowych w Europie Środkowo-Wschodniej, współczesnych partiach chrześcijańskiej demokracji.

lic. Aleksandra Konieczna – absolwentka studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz studentka piątego roku politologii. Redaktor naczelna Gazety Studenckiej „Fenestra”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na komunikowaniu politycznym, polityce w kulturze popularnej, działaniu systemów medialnych oraz integracji europejskiej, tworzeniu i funkcjonowaniu organizacji międzynarodowych.

92134311_510344906299465_3407142515910901760_n

lic. Bartosz Szczepaniak – student na kierunku stosunki międzynarodowe. Członek Koła Naukowego Polityki Społecznej i Ekonomicznej oraz Koła Naukowego Psychologii Polityki, trener sztuk walki w AZS Poznań. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na ustroju politycznym USA, historii politycznej świata ze szczególnym uwzględnieniem USA oraz na dyplomacji sportowej.

lic. Kinga Wieczorek – studentka politologii i stosunków międzynarodowych. Obszar swoich zainteresowań naukowych skupia wokół rzecznictwa interesów, prawa unii europejskiej, migracji i praw człowieka. Współzałożycielka stowarzyszenia Akcja Partycypacja, w ramach którego dąży do szerzenia wśród poznaniaków postaw proobywatelskich. 

Lic. Sara Łukaszewska – absolwentka studiów na kierunku stosunki międzynarodowe, obecnie studentka kierunków zarządzanie państwem oraz politologia. Członkini Koła Naukowego Psychologii Polityki, Koła Naukowego Politologów i Dziennikarzy oraz Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej. Na obszar zainteresowań naukowych składają się współczesne systemy polityczne, szczególnie skupiając się na systemie Wielkiej Brytanii oraz ustroju monarchii.

Dowiedz się więcej...