fbpx

XXIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego

DJI_0045-HDR-2

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza do udziału w XXIII edycji Konkursu. Adresatami przedsięwzięcia są uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: „Wojny nie mają zwycięzców”.

Eliminacje regionalne dla uczniów wielkopolskich szkół odbędą się 27 lutego br. o godzinie 10:00 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu( ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5). Zgłoszenie w formie elektronicznej (zał. nr 1) i oświadczenia (zał. nr 2) przyjmuje koordynator regionalny XXIII OKK – Wiesława Surdyk- Fertsch:  adres e-mail: wfertsch@poczta.onet.pl Termin nadsyłania zgłoszeń do 23 lutego 2021r.

Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego odbędzie się w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach w piątek 5 marca 2021 roku. Podczas finału jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje, regulamin i oświadczenia znajdują się na stronie: www.instytutkorfantego.pl.

Dowiedz się więcej...