fbpx

Z WNPiD na maturę – wykłady w marcu

z wnpid na maturę - marzec (1)
Share on facebook
Share on twitter

W marcu zapraszamy Was na następujące wykłady:

  • prof. Paweł Stachowiak Rewolucja bolszewicka | 2 marca 17:00
  • lic. Martyna Woźniak Konflikt o Gibraltar | 5 marca 16:00
  • lic. Bartek Szczepaniak Historia polityczna USA po 1945 roku | 9 marca 16:00
  • Oliwia Trojanowska Sejm i Senat RP: porównanie kompetencji, struktura, funkcjonowanie | 11 marca 17:00
  • prof. Radosław Fiedler Relacje USA-ChRL. Wyścig o światową hegemonię | 16 marca 17:00
  • lic. Sara Łukaszewska Kobiety w polityce – w PE i w Komisjach Europejskich | 18 marca 17:30
  • lic. Martyna Woźniak System polityczny Wielkiej Brytanii | 23 marca 17:00
  • lic. Sara Łukaszewska, lic. Kinga Wieczorek System polityczny Szwajcarii | 25 marca 17:30
  • lic. Bartek Szczepaniak System polityczny USA | 30 marca 16:00

Formularz zgłoszeniowy dla nowych uczestników

UWAGA!

Osoby, które zapisały się na wcześniejsze spotkania nie muszą ponownie wypełniać formularza. Link do zajęć otrzymacie automatycznie. Na kilka dni przed wykładami otrzymacie maila ze szczegółowymi informacjami.

 

Kontakt: maciej.skrzypek@amu.edu.pl 

Prowadzący

_DSC7483

prof. dr hab. Radosław Fiedler –  kierownik Zakładu Pozaeuropejskich Studiów Politycznych. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół  problematyki Bliskiego Wschodu i  Azji Centralnej, polityki USA wobec Iranu, procesów decyzyjnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Obserwator amerykańskiego życia politycznego i naoczny świadek wybuchu pandemii COVID-19 w USA.

paweł stachowiak

prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak – historyk i politolog. Jego zainetresowania naukowe koncentrują się wokół najnowszej historii politycznej Polski; problematyki wyznaniowej we współczesnej Polsce; pamięci zbiorowej społeczeństwa polskiego i polityce pamięci (historycznej).

lic. Bartosz Szczepaniak – politolog, student na kierunku stosunki międzynarodowe. Członek Koła Naukowego Polityki Społecznej i Ekonomicznej oraz Koła Naukowego Psychologii Polityki, trener sztuk walki w AZS Poznań. Jego zainteresowania naukowe skupiają się na ustroju politycznym USA, historii politycznej świata ze szczególnym uwzględnieniem USA oraz na dyplomacji sportowej.

lic. Kinga Wieczorek – studentka politologii i stosunków międzynarodowych. Obszar swoich zainteresowań naukowych skupia wokół rzecznictwa interesów, prawa unii europejskiej, migracji i praw człowieka. Współzałożycielka stowarzyszenia Akcja Partycypacja, w ramach którego dąży do szerzenia wśród poznaniaków postaw proobywatelskich. 

lic. Sara Łukaszewska – absolwentka studiów na kierunku stosunki międzynarodowe, obecnie studentka kierunków zarządzanie państwem oraz politologia. Członkini Koła Naukowego Psychologii Polityki, Koła Naukowego Politologów i Dziennikarzy oraz Koła Naukowego Polityki Ekonomicznej i Społecznej. Na obszar zainteresowań naukowych składają się współczesne systemy polityczne, szczególnie skupiając się na systemie Wielkiej Brytanii oraz ustroju monarchii.

Oliwia Trojanowska
Oliwia Trojanowska – dziennikarka, studentka na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Szefowa działu polityki i społeczeństwa Gazety Studenckiej „Fenestra”. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na systemach politycznych oraz roli kobiet w polityce.

Dowiedz się więcej...

WNPiD na 5, czyli dlaczego warto zostać naszym studentem

Czy zastanawialiście się, dlaczego spośród wszystkich uczelni wyższych i ich wydziałów warto wybrać właśnie Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM? Nasi studenci, którzy zdecydowali się kontynuować swoją edukacyjną przygodę na studiach magisterskich z WNPiD już znają odpowiedź na to pytanie. Teraz pora, abyście i Wy ją poznali 😊 Przed Wami krótka lista pięciu korzyści ze studiowania na studiach II stopnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM!

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na WNPiD

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca z kamerą, produkcja programu telewizyjnego czy audycji radiowej? A może od zawsze chcieliście wiedzieć jak radzić sobie z trudnymi dla Nas emocjami a także w jaki sposób dziennikarz jest w stanie przekazać przykre informacje w tak spokojny i opanowany sposób? Odpowiedzi na te wszystkie nurtujące pytania mogła poznać młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas XXV Poznańskiego Festiwali Nauki i Sztuki na WNPiD.

Ruszyła rekrutacja na studia

Dziś oficjalnie rozpoczęła się rekrutacja na studia. Dziennikarstwo, Bezpieczeństwo Narodowe, Politologia, Zarządzanie Państwem, a może Stosunki Międzynarodowe? To tylko od Ciebie zależy