fbpx

XXV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na WNPiD

IMG_6565

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca z kamerą, produkcja programu telewizyjnego czy audycji radiowej? A może od zawsze chcieliście wiedzieć jak radzić sobie z trudnymi dla Nas emocjami a także w jaki sposób dziennikarz jest w stanie przekazać przykre informacje w tak spokojny i opanowany sposób?

Odpowiedzi na te wszystkie nurtujące pytania mogła poznać młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas XXV Poznańskiego Festiwali Nauki i Sztuki na WNPiD, który odbył się 3 czerwca. W miniony piątek, po dwóch latach przerwy, znów odwiedzili nas uczniowie nie tylko z samego Poznania, ale także z Gorzowa Wielkopolskiego czy Inowrocławia. Podczas szerokiej gamy wykładów i warsztatów, młodzież wraz ze swoimi opiekunami mogła m.in nagrać swoją własną audycję radiową, stanąć za i przed kamerą, obejrzeć wiele edukacyjnych filmów poświęconych integracji europejskiej, dowiedzieć się jak radzić sobie z emocjami oraz wysłuchać relacji z ogarniętej wojną Ukrainy. Nie zabrakło również małej wycieczki po Wydziale, a także drobnych upominków na pożegnanie.

Mamy nadzieję, że był to dla nich czas pełen ciekawostek i produktywny czas, który na długo zostanie im w pamięci. Do zobaczenia za rok 😊

Dowiedz się więcej...