fbpx

Relacja – Noc Naukowców 2022

IMG_4659

Jak wygląda praca dziennikarza telewizyjnego i prasowego? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na ekologię? W jaki sposób możemy przygotować się do pracy przed kamerą lub przekazywania informacji w innej formie?

O tym wszystkim przekonali się licealiści z Poznania, jego okolic oraz Pniew i Gorzowa Wielkopolskiego na odbywającej się 30 września Nocy Naukowców. Mieli oni okazję nauczyć się sztuki pisania i przygotowywania informacji prasowych na zajęciach poprowadzonych przez wydziałową redakcję Fenestrę i zajęciach poprowadzonych przez red. Ryszarda Ćwirleja oraz Annę Zborowska. Poznali także „od kuchni” jak wygląda praca dziennikarza telewizyjnego oraz mogli spróbować swoich sił przed kamerą wraz z członkami Kuriera Akademickiego i Flesza. Ci, którzy interesują się kinem porozmawiali z Darią Sienkiewicz na temat tego, jak wygląda praca krytyka filmowego oraz proces powstawania recenzji od podstaw. Ponadto absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa i autor bloga „Gwiazdy w dłoniach” Sławomir Matz poprowadził wykład popularyzatorski w zakresie astronomii. Uczniowie wysłuchali w nim m.in. tego co i w jaki sposób można obserwować za pomocą różnych, specjalistycznych przyrządów. Wszystkie nasze przygotowane zajęcia poruszały tematy ekologii oraz zmian klimatycznych i sposobów, w jaki dziennikarze przekazują dane informacje.

Mamy nadzieję, że licealiści nie tylko spędzili czas na dobrej zabawie, ale także dowiedzieli się interesujących rzeczy oraz nabrali nowych doświadczeń!

Zajęcia prowadzone przez red. Ćwirleja

Dowiedz się więcej...