Jak wygląda praca dziennikarza telewizyjnego i prasowego? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na ekologię? W jaki sposób możemy przygotować się do pracy przed kamerą lub przekazywania informacji w innej formie?
O tym wszystkim przekonali się licealiści z Poznania, jego okolic oraz Pniew i Gorzowa Wielkopolskiego na odbywającej się 30 września Nocy Naukowców. Mieli oni okazję nauczyć się sztuki pisania i przygotowywania informacji prasowych na zajęciach poprowadzonych przez wydziałową redakcję Fenestrę i zajęciach poprowadzonych przez red. Ryszarda Ćwirleja oraz Annę Zborowska. Poznali także „od kuchni” jak wygląda praca dziennikarza telewizyjnego oraz mogli spróbować swoich sił przed kamerą wraz z członkami Kuriera Akademickiego i Flesza. Ci, którzy interesują się kinem porozmawiali z Darią Sienkiewicz na temat tego, jak wygląda praca krytyka filmowego oraz proces powstawania recenzji od podstaw. Ponadto absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa i autor bloga „Gwiazdy w dłoniach” Sławomir Matz poprowadził wykład popularyzatorski w zakresie astronomii. Uczniowie wysłuchali w nim m.in. tego co i w jaki sposób można obserwować za pomocą różnych, specjalistycznych przyrządów. Wszystkie nasze przygotowane zajęcia poruszały tematy ekologii oraz zmian klimatycznych i sposobów, w jaki dziennikarze przekazują dane informacje.
Mamy nadzieję, że licealiści nie tylko spędzili czas na dobrej zabawie, ale także dowiedzieli się interesujących rzeczy oraz nabrali nowych doświadczeń!