fbpx

Konferencja “Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem” [relacja]

Szkoła XXI wieku

Za nami konferencja “Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”! Jej tematyką w tym roku były media uczniowskie. 9 grudnia gościliśmy na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM  delegacje nauczycieli wraz z uczniami z całej Polski. W czasie, gdy uczniowie chłonęli wiedzę na warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez studentów wydziałowych redakcji, studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, a także pracowników WNPiD, nauczyciele uczestniczyli w sesji plenarnej na temat tekstów w mediach, a także fact-checkingu. Kolejnymi punktami programu były panele dyskusyjne dla uczniów i nauczycieli, gdzie poruszane były istotne dla mediów szkolnych kwestie. Późniejsze dyskusje szkolnego okrągłego stołu zakończyły się podsumowaniem, zapowiedzią przygotowania publikacji pokonferencyjnej, a także ogłoszeniem konkursu na reportaż uczniowski. Tegoroczna edycja konferencji była unikatowa z dwóch powodów. Po pierwsze, była to premierowa konferencja współorganizowana z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej. Po drugie, po raz pierwszy do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Tym samym w konferencji udział wzięło blisko 200 uczestników. Dziękujemy Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, za to że od lat wspieraj nasze przedsięwzięcie, a także Stowarzyszeniu Demagog za obecność i objęcie wydarzenia patronatem.

Dowiedz się więcej...