fbpx

Finał okręgowy IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach

Akademia Fact-Checkingu

W piątek 16 grudnia 2022 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się finał okręgowy IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Zakwalifikowani do finału uczniowie wielkopolskich szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test z wiedzy o mediach. Jego celem było wyłonienie uczniów, którzy w marcu 2023 roku będą reprezentować okręg wielkopolski w ogólnopolskim finale Olimpiady Wiedzy o Mediach w Warszawie.

Gościem piątkowego finału olimpiady była Pani Doktor Aleksandra Monkos ze Stowarzyszenia Demagog, która wygłosiła prelekcję pt. Fact-checking – jak nie dać się nabrać na fake newsy. Nadrzędną misja wspomnianego stowarzyszenia jest poprawa jakości debaty publicznej poprzez dostarczanie obywatelom bezstronnej i wiarygodnej informacji. Pani Doktor odpowiada za komunikację Stowarzyszenia Demagog w mediach społecznościowych, a także za działania Akademii Fact-checkingu, w ramach której organizowane są szkolenia dla osób zainteresowanych tematyką fake news oraz dezinformacji.

Lista laureatów została udostępniona na stronie Wielkopolskiego Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach.

W tym roku patronat honorowy nad olimpiadą objął Minister Edukacji i Nauki oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w ogólnopolskim finale olimpiady!

Dowiedz się więcej...