fbpx

Pierwsze miesiące Podcastu Maturalnego! Podsumowanie sezonu pierwszego i drugiego

MicrosoftTeams-image (7)

Podcast Maturalny jest formą wyciągnięcia ręki w Waszą stronę, czyli w stronę maturzystów czy po prostu uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminów z zakresu WOSu i historii. Chcemy przekazać Wam najważniejsze informacje w jak najbardziej przystępnej i dopasowanej do Was formie – i to się sprawdza! Przed Wami podsumowanie dwóch pierwszych sezonów Podcastu Maturalnego!

Za Podcastem Maturalnym stoi cały zespół, studentów i wykładowców WNPiD, zaangażowany w jego powstanie. Wszyscy oni włożyli wiele wysiłku i pracy, aby przygotować dla Was kompendium wiedzy, które może towarzyszyć słuchaczom w każdych okolicznościach!

Kto z wykładowców naszego Wydziału był gościem pierwszych dwóch sezonów Podcastu Maturalnego? O czym Wam opowiadali?

Dostępnych na Spotify i Youtube jest obecnie 17 odcinków Podcastu, w których udział wzięło aż 10 wykładowców opowiadających o 10 różnych zakresach tematycznych.

Byli to dr Marcin Łukaszewski przytaczający dla Was temat monarchii i opisujący funkcjonowanie Watykanu, dr Krzysztof Duda charakteryzujący typy współczesnych systemów politycznych, czy dr Joanna Kałużna, która skupiła się na opisie systemu politycznego Rzeczpospolitej Polskiej. Do zrozumienia systemów politycznych swoją cegiełkę dołożyła także dr. Natalia Kusa, omawiająca system Federacji Rosyjskiej. W tej tematyce pozostał także prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak, opowiadający o rewolucji bolszewickiej.

Sezon drugi otworzył prof. UAM dr hab. Marcin Rachwał swoim wykładem o konwencjonalnej i niekonwencjonalnej partycypacji politycznej. W tym sezonie miejsce dla siebie znalazł też temat migracji we współczesnym świecie przedstawiony przez dr Klaudię Gołębiewską, oraz mgr Magdalenę Bogucewicz. Ciekawe wyjaśnienie tego, jak światy polityki i sportu przenikają się, przedstawił Michał Mijalski. Pojawił się także temat światowej gospodarki po kryzysie ekonomicznym, o którym mogliśmy dowiedzieć się więcej od dr Rafała Szymanowskiego.

Poznajcie twórców Podcastu Maturalnego

mgr Maciej Skrzypek
mgr Maciej Skrzypek
Doktorant w Zakładzie Kultury Politycznej WNPiD UAM
lic. Oliwia Szeląg
Studentka na kierunku Produkcja audiowizualna

Serdecznie dziękujemy gościom, którzy chcieli podzielić się swoją wiedzą z Wami i pomóc Wam przygotowywać się do egzaminów, czy też po prostu rozwijać się dalej w zakresie, który Was interesuje!

Pokazujecie nam Waszym zaangażowaniem to, że Podcast Maturalny jest czymś, czego słuchacie i co jest dla Was przydatne! Odcinki na platformie Spotify mają łącznie ponad 800 odtworzeń, a największą popularnością cieszy się tam wykład dr Krzysztofa Dudy o wybranych systemach politycznych. Natomiast na Youtube słuchalność wynosi blisko 12 godzin.

To nie koniec przygody z Podcastem Maturalnym!

Nie zwalniamy tempa, aby jeszcze bardziej wzbogacać Was w nowe informacje i pomagać maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Cieszymy się, że efektami naszej pracy jest Wasze zadowolenie, satysfakcja i nie tylko czerpanie nowej wiedzy, ale także inspirują Was do poszukiwania jej dalej!

Właśnie dlatego, już niedługo rusza trzeci sezon Podcastu Maturalnego! Pojawią się nowi goście, kolejne ciekawe tematy, a przede wszystkim mnóstwo przydatnych i, mamy nadzieję, ciekawych dla Was wiadomości! Zainteresowani? Wyczekujcie powrotu Podcastu już w połowie stycznia! Do usłyszenia!

Dowiedz się więcej...