fbpx

Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym już za nami!

MicrosoftTeams-image-10

W minioną sobotę odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – konkursu, którego historia sięga aż do 1959 r.!

Uczniowie, w murach naszego Wydziału, mieli okazję zawalczyć o awans do finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tegoroczny Blok zmienny w konkursie poświęcony został ,,Wyborom w Państwie Współczesnym”.

Udział w jednej z najstarszych i najważniejszych Olimpiad organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wiąże się nie tylko z dobrymi wynikami na rekrutacjach na studia które otwierają drogę na prawie każdy Uniwersytet w Polsce, ale też, jak pokazuje doświadczenie, Olimpiada okazuje się pomocna w przyszłości – zarówno w życiu naukowym, jak i publicznym.

Serdecznie gratulujemy wyłonionym finalistom i trzymamy za Was kciuki podczas etapu finałowego w Warszawie!

Dowiedz się więcej...