fbpx

Pierwsze Wykłady Otwarte już za nami – Podsumowanie pierwszych trzech Wykładów Otwartych

WO-3

W połowie lutego rozpoczęła się kolejna edycja Wykładów Otwartych na naszym Wydziale. Są one nie tylko okazją do odwiedzenia naszego Wydziału, ale także spotkania się z naszymi wykładowcami i uczestnictwa w zajęciach z zakresu polityki i mediów. Jak wyglądały pierwsze trzy spotkania? Dowiedzcie się tego z naszego krótkiego tekstu. 

Tegoroczną serię otworzył dr Norbert Gill, ze swoim wykładem na temat Encyklopedii prawa. Uczestnicy mieli tam okazję posłuchać między innymi o tym, jakie są ich prawa podczas rozprawy w sądzie. Na pytanie: “czy poruszony temat cieszył się powodzeniem?” należy odpowiedzieć, że zdecydowanie tak! W końcu Pan Doktor poruszył w nim bardzo istotne, a także praktyczne kwestie. 

Drugie spotkanie poprowadził dr Rafał Kamprowski. Jego temat, zdaje się, że najbardziej oryginalny ze wszystkich wybranych w tegorocznej serii, znalazł swoich zwolenników, którzy przyszli posłuchać Pana Doktora z zaciekawieniem i dowiedzieć się więcej na temat strategicznego znaczenia metali ziem rzadkich we współczesnym świecie 

Tematem kolejnego, trzeciego Wykładu Otwartego była broń nuklearna. Podczas tego spotkania dr Jacek Raubo wraz z uczestnikami próbowali rozwiązać kwestie tego, czy jest ona gwarancją pokoju. 

Do tej pory zdecydowanie największą frekwencją cieszył się trzeci z serii wykład, czyli wykład z doktorem Jackiem Raubo. To jednak jeszcze nie koniec tegorocznych spotkań! Przed nami jeszcze cztery Wykłady Otwarte. Jesteście ciekawi, jakie tematy przygotowali dla Was nasi wykładowcy na kolejnych spotkaniach? Możecie zapoznać się z nimi na naszej stronie internetowej. Nie czekajcie, zobaczcie, co na Was czeka i zapisujcie się poprzez formularz zgłoszeniowy

Do zobaczenia na kolejnych Wykładach Otwartych! 

Dowiedz się więcej...