fbpx

Podsumowanie Wykładów Otwartych

wo2

Wczoraj odbył się ostatni wykład z serii, a tym samym oficjalnie zakończyła się tegoroczna edycja Wykładów Otwartych. W tym roku zainteresowani mogli wziąć udział aż w 7 ciekawych spotkaniach z naszymi wykładowcami. Przypomnijmy krótko zakresy tematyczne wykładów oraz ich prowadzących. 

Tegoroczne Wykłady Otwarte otworzył dr Norbert Gill, prowadzący zajęcia pt. “Encyklopedia prawa, czyli o tym, jakie są Twoje prawa w czasie rozprawy w sądzie”. Kolejne dwa spotkania z serii poprowadzili dr Rafał Kamprowski oraz dr Jacek Raubo. Tematy ich wykładów brzmiały kolejno „Nowa gorączka złota. Strategiczne znaczenie metali ziem rzadkich we współczesnym świecie” i „Broń atomowa – czas apokalipsy czy gwarancja pokoju?”. Następnie przyszedł czas na wykład z zakresu historii dwudziestolecia międzywojennego, którą przytoczył słuchaczom prof. Paweł Stachowiak. Pan Profesor opowiedział uczestnikom o ewolucji ustroju II RP. Kolejne spotkanie, prowadzone przez prof. Szymona Ossowskiego, poświęcono preferencjom politycznym licealistów i studentów. Przedostatni Wykład Otwarty poprowadził prof. Adam Szymaniak. Na jego zajęciach uczestnicy mogli posłuchać o okrutnych tradycjach i zwyczajach w kontekście łamania praw człowieka. Serię Wykładów zamknęło spotkanie z prof. Anną Potyrałą nt. możliwości postawienia Władimira Putina przed Trybunałem Karnym. 

Mimo tak różnorodnych tematów, każde ze spotkań znalazło zainteresowanych słuchaczy. W tegorocznej edycji przyjęliśmy aż 111 zgłoszeń, a na same wykłady przyjechało łącznie około 440 osób! Ze wszystkich wykładów natomiast największą popularnością cieszył się wykład prof. Adama Szymaniaka, w którym udział wzięło ponad 200 osób. 

Cieszymy się, że tegoroczna edycja została tak pozytywnie przyjęta przez uczestniczących w zajęciach słuchaczy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w spotkaniach oraz wszystkim prowadzącym, za chęć przygotowania ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, że wyczekujecie kolejnych spotkań oraz tematów wykładów z taką samą niecierpliwością, jak my. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Wykładów Otwartych! 

Dowiedz się więcej...