fbpx

Film promocyjny WNPiD. A jaki kierunek Ty obierzesz?

Film promocyjny

Film promocyjny to nie lada wyzwanie pod kątem produkcyjnym. Studenci WNPiD doskonale się o tym przekonali, tworząc tego typu projekt dla Wydziału. Jak im poszło i z czym się zmagali? Przede wszystkim był to wyścig z czasem.

Film promocyjny WNPiD – jak to się zaczęło?

Inicjatorką pomysłu była Joanna Jaśkowiak, studentka II roku Produkcji Audiowizualnej. Projekt jest częścią jej pracy dyplomowej, a w dodatku angażuje znaczącą liczbę studentów. Pierwsze prace nad produkcją zaczęły się już w we wrześniu 2022 roku, kiedy to powstał zalążek pomysłu na scenariusz (autorstwa Joanny Jaśkowiak oraz Oliwii Szeląg). Początkowo zakładał on ukazanie historii trójki głównych bohaterów, jednak w ciągu prac nad scenariuszem, postanowiono włączyć kolejne dwie osoby.

Film promocyjny WNPiD stworzony w całości za sprawą studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Realizacja projektu

Na przełomie marca i kwietnia w murach Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbył się plan zdjęciowy. Przez cztery dni studenci Produkcji Audiowizualnej oraz osoby z redakcji mediów studenckich brali udział w wyścigu z czasem, aby zrealizować każde zaplanowane ujęcie. Nie było to proste, jednak po wielogodzinnej pracy wszystko zostało zrealizowane bez większych problemów. Po prawie dziesięciu miesiącach pracy, materiał został zrealizowany i przekazany do postprodukcji.

Film promocyjny

Liczby na planie

Nowy spot promocyjny Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa to: 28 członków ekipy filmowej, 5 głównych aktorów, 36 statystów oraz niezliczona liczba metrów wykorzystanej taśmy gafferskiej! W filmie wzięli udział nie tylko studenci WNPiD, ale także wykładowcy oraz goście specjalni. W dodatku jego realizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia sprzętowego od firmy 2k4k film rental. Specjalnie podziękowania należą się również osobom z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, którzy udostępnili obiekt w celu przeprowadzenia nagrań.

Premiera

Po równych dziesięciu miesiącach pełnych przygotowań, pracy na planie oraz zmagań postprodukcyjnych, możemy podziwiać dzieło studentów WNPiD. Spot pt. A jaki kierunek Ty obierzesz? przedstawia historię piątki studentów naszego Wydziału, którzy od pierwszego do ostatniego dnia swojej przygody ze studiowaniem rozwijają się, zyskują pewność siebie oraz cenne doświadczenie. Film jest przedstawieniem wachlarza możliwości, jakie daje studiowanie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Jeśli ty też chcesz się angażować w takie projekty, dołącz do nas! Pełną ofertę naszych studiów znajdziesz tutaj.

Dowiedz się więcej...