fbpx

Warsztaty prasowe redakcji studenckiej BUC

warsztaty

Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo, czyli wydziałowa redakcja prasowa BUC, poprowadziło kolejne udane warsztaty dla licealistów! 14 grudnia uczniowie drugiej klasy X Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca dziennikarza prasowego.

Warsztaty podzielone były na 2 części. Pierwsza z nich, prowadzona przez Karinę Szymczak i Magdalenę Maciejewską, skupiała się wokół tematyki zawodu dziennikarza prasowego. Dowiedzieć się więcej można bylo także na temat gatunków dziennikarskich. Drugi blok tematyczny poprowadzili Dominik Janicki i Olga Michalska. Opowiedzieli oni trochę o fact-checkingu: czym jest fake news, deep fake, dezinformacja i jak się przed nimi chronić.

Zapraszamy na warsztaty na WNPiD! Zobacz ofertę naszych zajęć z linku poniżej!

Dowiedz się więcej...