fbpx

Szósty sezon Podcastu Maturalnego już dostępny

Szósty sezon Podcastu Maturalnego

Szósty sezon Podcastu Maturalnego miał swoją premię dokładnie w pierwszy dzień wiosny! Z nową energią powracamy do Was z kolejną dawką wiedzy.

Konflikty na obszarze poradzieckim. Część I: Czeczenia i Ukraina | dr Jarosław Kardaś

Tak, jak w poprzednim sezonie, nie zabraknie odcinków bonusowych, które są realizowane w formule wywiadu. Co nas czeka w Podcaście Maturalnym w najbliższych tygodniach? Dr Magdalena Kacperska wyjaśni, czym jest inflacja i jakie są jej konsekwencje społeczno-polityczne. Następnie powrócimy do rozważań dr. Kardasia, który tym razem opowie o wydarzeniach w Górnym Karabachu oraz Gruzji. W kolejnych odcinkach nasi eksperci przybliżą nam zagadnienia związane z antysemityzmem w II RP oraz wyjaśnią fenomen karnawału solidarności (1980-1981).  

Konflikty na obszarze poradzieckim. Część I: Czeczenia i Ukraina | dr Jarosław Kardaś | Rozmowa

Dostępny jest już pierwszy odcinek z tej serii dotyczący konfliktów na obszarze poradzieckim. Dr Jarosław Kardaś przybliża działania zbrojne na terytorium Ukrainy oraz w Czeczeni.  

Jesteśmy przekonani, że kolejne odcinki Podcastu Maturalnego pomogą podczas powtórki przed egzaminem maturalnym.  

Zjawisko inflacji | dr Magdalena Kacperska

Podcast Maturalny stanowi pomoc dydaktyczną, która sprawdza się podczas prowadzenia lekcji, ale również jako materiał uzupełniający i rozszerzający wiedzę. Jest to również świetne narzędzie wspomagające proces utrwalania wiedzy przed nadchodzącymi egzaminami. Naszym atutem jest szeroka dostępność, nie tylko ze względu na charakterystykę podcastów, które odtworzycie w każdym miejscu i czasie. Odcinki Podcastu Maturalnego są publikowane na najpopularniejszych platformach streamingowych w Polsce takich jak Spotify, Apple Podcast, Google Podcast czy YouTube. Dzięki temu uczniowie poszerzają swoją wiedzę w dogodnych dla siebie warunkach, w pełni za darmo i przy wsparciu najlepszych ekspertów ze swojej dziedziny!   

Dowiedz się więcej...

Zajęcia w Koninie i Stargardzie

Za nami tydzień pełen spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w