fbpx

Wykłady Otwarte na WNPiD 2024: Podsumowanie

WYKŁADY OTWARTE 2024_PODSUMOWANIE

Wykłady otwarte na WNPiD to stały punkt w naszym kalendarzu projektów dla szkół. Co roku gromadzi on setki uczniów z Wielkopolski i okolic. Tegoroczna edycja zakończyła się 10 kwietnia, dlatego czas na krótkie podsumowanie sześciu spotkań jakie za nami.

Wykłady Otwarte w liczbach

Chęć udziału w tegorocznych wykładach zadeklarowało blisko 800 osób, w tym przedstawiciele 23 szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski. Oznacza to powrót do frekwencji sprzed okresu pandemii koronawirusa. Cieszymy się, ponieważ nasze spotkania znów gromadzą tłumy w wydziałowych salach wykładowych.

Tematyka Wykładów Otwartych

Pierwsze spotkanie (19 stycznia 2024 r.) poświęcone było politycznemu zaangażowaniu celebrytów, które poprowadziła prof. UAM dr hab. Dorota Piontek. W lutym odbyły się dwa kolejne wykłady. Najpierw prof. UAM dr hab. Przemysław Osiewicz omówił możliwości pokojowego zakończenia konfliktu bliskowschodniego (7 lutego 2024 r.), a następnie wykład nt. okrutnych tradycji i zwyczajów poprowadził prof. UAM dr hab. Adam Szymaniak (29 lutego 2024 r.). Marcowe spotkania zainaugurowała prelekcja dr Małgorzaty Tadeusz-Ciesielczyk na temat kompetencji miękkich (7 marca 2024 r.). Z kolei prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak przedstawił losy systemów niedemokratycznych i rządów dyktatorskich w najnowszej historii (22 marca 2024 r.). Ostatnie spotkanie (10 kwietnia 2024 r.) poprowadziła dr Joanna Skrzypczyńska, która przedstawiła zagadnienie omijania przez Rosję zachodnich sankcji.

Co nowego?

W tym roku przygotowaliśmy dla Was coś ekstra! Ze względu na chęć rozwinięcia zagadnień prezentowanych podczas spotkań w murach Wydziału, przygotowaliśmy Wykłady Otwarte Plus. To rozmowy z naszymi prelegentami, które jeszcze precyzyjniej wyjaśniają temat zajęć. Każda z nich publikowana jest w formie podcastu na naszym kanale na YouTube. Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod materiałami, jak podoba się Wam ta formuła.

Do zobaczenia w 2025 roku!

Wykłady Otwarte powrócą za rok, a tymczasem zapraszamy Was do skorzystania z pozostałych wykładów i warsztatów, dostępych w naszej ofercie edukacyjnej.

Dowiedz się więcej...

Zajęcia w Koninie i Stargardzie

Za nami tydzień pełen spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych. W czwartek, 18 kwietnia, gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w