fbpx

USOS nie taki straszny jak go malują

80

USOS nie taki straszny jak go malują

Wkrótce zaczną się zajęcia, a to oznacza, że zaczniesz używać USOSa (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Wśród studentów krążą różne legendy, ale jak za chwilę się przekonasz  nie ma się czego bać.

Po zalogowaniu się do systemu automatycznie będziesz w zakładce „mój USOSweb”. Znajdziesz tutaj podstawowe informacje takie jak przedmioty, na które jesteś zapisany, plan zajęć czy ile dni zostało do zakończenia semestru. Znajduje się tutaj także Katalog, dzięki któremu możesz poszukać wykładowcę lub innego pracownika UAM. Znajdziesz tam podstawowe informacje o szukanej osobie oraz jej adres maila uczelnianego. W „moim USOSweb” możesz ustawić preferencje prywatności oraz preferencje USOSweb.

Szukasz swoich ocen? A może chcesz się zarejestrować na przedmioty? Aby to zrobić, musisz wejść w zakładkę „dla studentów”, a następnie wybrać to, co Ciebie interesuje. Dodam, że po zarejestrowaniu się na przedmiot musisz jeszcze go podpiąć pod odpowiedni etap studiów (semestr). Jeżeli tego nie zrobisz, prowadzący nie będzie widział Ciebie w systemie i nie będzie mógł wpisać oceny. W tej części znajduje się także możliwość składania wniosków o przedłużenie sesji czy o warunkowe zaliczenie przedmiotu (tzw. warunek). Z innych przydatnych, rzeczy, które znajdziesz w zakładce „dla studentów” to stypendia, płatności i wymiana studencka.

mgr inż. Szymon Garbarek, wydziałowy koordynator ds. systemu USOS

Jeżeli chcesz złożyć wniosek o stypendium bądź zapomogę musisz wejść w zakładkę „dla wszystkich”. Tam także będziesz mógł zagłosować w wyborach organizowanych na wydziale np. do Rady Samorządu.

Mam nadzieję, że ten krótki wpis przekona Ciebie, że USOS nie jest taki straszny i korzystanie z niego będzie łatwiejsze.

Magdalena Michalak

Dowiedz się więcej...