fbpx

Podcast Maturalny. Jesteśmy z wami już rok!

Podcast Maturalny

Podcast Maturalny jest obecny na rynku podcastów już rok. Co do tej pory udało nam się zrobić? Jakie tematy poruszaliśmy i ilu ekspertów brało udział w nagraniach? To podsumowanie przybliży wam historię rozwoju naszego projektu edukacyjnego!

Podcast Maturalny – początki

Premiera pierwszego sezonu podcastu odbyła się 1 września 2022 roku. Jednak zanim to nastąpiło, musieliśmy przeprowadzić nagrania, które miały miejsce jeszcze w lipcu. Udało nam się wtedy wyprodukować dziewięć odcinków z udziałem specjalistów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Pierwszy sezon skupiał się na tematach polityczno-historycznych. Dzięki niemu, mogliście dowiedzieć się m.in. o monarchiach we współczesnym świecie czy o typach systemów politycznych. Nie zabrakło również tematów dotyczących ustroju Polski oraz Federacji Rosyjskiej

Szersza dystrybucja

W kolejnych sezonach nie zwalnialiśmy tempa. Ponieważ pojawiły się wystąpienia dotyczące edukacji obywatelskiej czy przenikania się dwóch odmiennych światów, jakimi są świat polityki i sportu. Dotknęliśmy również zagadnień z dziedziny ekonomii, a rok zakończyliśmy podsumowaniem wydarzeń politycznych na świecie. Wraz z rozwojem projektu, postanowiliśmy rozszerzyć dystrybucję podcastu. Od marca możecie nas znaleźć nie tylko na Spotify czy YouTube, ale także w serwisie Google Podcast oraz Apple Podcast

Podcast w liczbach

Tym samym od września 2022 roku do maja 2023 roku udało nam się wyprodukować aż cztery sezony podcastu, o łącznej sumie trzydziestu czterech odcinków. W tym pojawił się jeden odcinek specjalny, w którym koordynatorzy projektu podzielili się z słuchaczami swoimi doświadczeniami związanymi z egzaminem maturalnym. 

Trzydzieści cztery odcinki to ponad dwadzieścia trzy godziny jakościowej wiedzy z zakresu historii najnowszej, edukacji obywatelskiej czy polityki. W ich przygotowaniu wzięło udział aż dwudziestu trzech ekspertów, którzy są pracownikami Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Przez cztery sezony udało nam się zebrać siedem tysięcy odtworzeń!

Podcast Maturalny

Wasze opinie o Podcaście Maturalnym:

Miejsce pełne ciekawej i przydatnej wiedzy

Co dalej? 

Podcast Maturalny wciąż się rozwija, a jego twórcy już przygotowują kolejne sezony. Czego możecie się spodziewać? Poszerzenia zakresu tematycznego! Już nie tylko posłuchacie u nas o zagadnieniach z pogranicza polityki czy historii, ale również filozofii, komunikacji społecznej oraz dziennikarstwa. Wierzymy, że to pozwoli wam posiąść kolejną porcję wiedzy oraz jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Podcast Maturalny – posłuchaj odcinków na playliście!

Wasze opinie o Podcaście Maturalnym:

Świetny, nic dodać nic ująć

Kto stoi za stworzeniem Podcastu Maturalnego?

Maciej Skrzypek
mgr Maciej Skrzypek
Doktorant w Zakładzie Kultury Politycznej WNPiD UAM
Oliwia Szeląg
lic. Oliwia Szeląg
Studentka na kierunku Produkcja audiowizualna

Dowiedz się więcej...