fbpx

Dzieje się na Whatsappie! | Konferencja z cyklu Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem

„Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”

Kolejna edycja konferencji już 8 grudnia 2023 r.!

Pojawienie się komunikatorów internetowych i aplikacji takich jak Librus diametralnie zmieniło sposób budowania codziennych relacji między nauczycielami, nauczycielkami, uczniami, uczennicami i ich rodzicami. Z jednej strony technologia ułatwia przepływ informacji i pozwala na stały kontakt. Z drugiej – ciągłe bycie w kontakcie powoduje eskalację sporów między rodzicami na grupach klasowych, frustrację nieustannie kontrolowanych dzieci, czy też przemęczenie nauczycieli i nauczycielek, których czas konsultacji nigdy się nie kończy. Sytuację komplikuje również to, że nie jesteśmy pewni, czy komunikacja internetowa to jeszcze mówienie, czy już pisanie. W jaki sposób zniwelować te negatywne skutki nowoczesnych technologii? Jak sprawić, by nam służyły i ułatwiały nam pracę? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnej edycji konferencji z cyklu „Szkoła XXI wieku. Wyzwania przed nauczycielem i uczniem”.

W tym roku zapraszamy do udziału w konferencji nie tylko nauczycieli i uczniów, ale i opiekunów dzieci i młodzieży, aktywnie działających na rzecz swoich szkół (przedstawicieli trójek klasowych czy rad rodziców). Każda szkoła może zaproponować maksymalnie czteroosobową delegację złożoną z nauczycieli, uczniów i rodziców.

Zapisy: https://forms.office.com/e/WTnb2cYpX5

Temat tegorocznych warsztatów: Dzieje się na Whatsappie! O komunikacji w społecznościach szkolnych.

PROGRAM KONFERENCJI

9:30 – Rozpoczęcie konferencji

10:00-10:30 – Wykład I: mgr Martyna Popławska, Uniwersytet Warszawski, Partnerstwo edukacyjne remedium na kłopoty w komunikacji?

10:30-11:00 – Wykład II, prof. UAM dr hab. Agnieszka Kula, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Mówione, pisane, zapisane – komunikacja nieoczywista.

11:00-11:30 – Przerwa kawowa

11:30-12:30 – Panel dyskusyjny: Szkoła w aplikacji – oczekiwania rodziców, uczniów i nauczycieli

12:45-13:45 – Warsztat KOMUNIKATORY – czy to, co napiszę, jest zawsze tym, co odczyta rozmówca?

14:00–15:00 – Obiad

15:00-16:00 – Okrągły stół i zakończenie konferencji

Zobaczcie relacje z zeszłorocznej konferencji!

Dowiedz się więcej...