fbpx

Olimpiada Wiedzy o Mediach – okręgowy finał X edycji

Olimpiada wiedzy o mediach

Olimpiada Wiedzy o Mediach rozstrzygnięta! W piątek, 8 grudnia 2023 roku, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się finał okręgowy X edycji.

Których finalistów z Wielkopolski wyłoniła Olimpiada o Mediach? Uczniowie szkół ponadpodstawowych rozwiązywali test z wiedzy o mediach. Jego celem było wyłonienie uczniów, którzy w marcu 2024 roku będą reprezentować okręg wielkopolski w ogólnopolskim finale Olimpiady Wiedzy o Mediach w Warszawie. W tym roku patronat nad olimpiadą objął Minister Edukacji i Nauki oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej.

Gościem piątkowego finału olimpiady była pani magister Daria Zadrożniak, doktorantka naszego Wydziału, która wygłosiła prelekcję na temat: „Porozmawiajmy o klimacie. Badania nad rolą mediów w komunikacji środowiskowej”.

Laureatami finału okręgowego zostali uczniowie:

Bartosz Graczyk (VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu), Kamil Szał (Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej), Tomasz Szustak (Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące nr 38 w Poznaniu), Jagoda Kasprzyk (V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, Agata Jacaszek (I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), Wiktor Rochowski (Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej), Iga Rychlicka (VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu), Cezary Dolny (Spark Academy – Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu), Zuzanna Cyka (Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej) oraz Julia Thomas (Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w ogólnopolskim finale olimpiady!

Organizatorzy

Dowiedz się więcej...