fbpx

Rekrutacja 2023 – podsumowanie I tury

Rekrutacja - I tura

Rekrutacja na studia I i II stopnia rozpoczęła się ponad miesiąc temu. Jak wyglądają statystyki po I turze?

Rekrutacja 2023 trwała od 1 czerwca, a jej I tura zakończyła się 11 lipca. Przez ponad miesiąc mogliście zapisać się na 5 kierunków studiów I stopnia i aż 9 kierunków II stopnia. Wyniki tej tury poznamy już 18 lipca. Przed tym jednak zobaczmy, jak wyglądają tegoroczne statystyki I tury rekrutacji.

Rekrutacja 2023 – statystyki I tury

Kandydaci na studia licencjackie, na naszym Wydziale, mieli do wybory kierunki z aż 5 obszarów. Wśród kierunków o profilu praktycznym czekały na nich: Bezpieczeństwo narodowe, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także Zarządzanie państwem. Z kolei wśród kierunków o profilu ogólnoakademickim kandydaci wybierali spośród studiów z zakresu Politologia i Stosunków międzynarodowych. Tegoroczna rekrutacja pokazała, że zdecydowanym faworytem wśród maturzystów jest Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (793). Drugie miejsce zajęły Stosunki międzynarodowe (676), natomiast zaraz za nimi, na trzecim miejscu podium popularości uplasowało się Bezpieczeństwo narodowe (394). Poza podium znalazły się kolejno Politologia (151) oraz Zarządzanie państwem (136).

Rekrutacja kiedyś i dziś – porównanie wyników

Wyniki I tury tegorocznej rekrutacji prezentują się bardzo dobrze. Łączna liczba zapisów podczas trwania tury w tym roku wyniosła 2150 (studia I stopnia), co jest wzrostem względem poprzedniego roku. Największy wzrost opłaconych zapisów odnotowaliśmy na Stosunkach międzynarodowych oraz Bezpieczeństwie narodowym.

Ogłoszenie wyników – co dalej?

Zanim jednak 18 lipca poznamy wyniki rekrutacji to warto już dziś dowiedzieć się kilku przydatnych rzeczy nt. funkcjonowania na Uniwersytecie. Pomocne mogą się w tym okazać nasze poprzednie artykuły, do których serdecznie zapraszamy. Po ich przeczytaniu, wejście w życie akademickie okaże się dużo prostsze!

Dowiedz się więcej...