fbpx

WNPiD dla szkół – podsumowanie roku 2021/2022

IMG_6582

Za nami pracowity i pełen wrażeń rok szkolny, w którym mierzyliśmy się ze znanymi, ale także nowymi wyzwaniami. Te dwa minione semestry okazały się być czasem, w którym po dwóch latach przerwy mogliśmy spotkać się niewirtualnie, a realnie. Mimo stopniowego powrotu na WNPiD, nie zrezygnowaliśmy ze sprawdzonych rozwiązań, wypracowanych w czasie pandemii: cykl „Z WNPiD na maturę” oraz wykłady otwarte online, które obejrzało już ponad 1800 użytkowników.  

W minionym zorganizowaliśmy dla Was serię warsztatów telewizyjnych oraz radiowych, VII konferencję z cyklu „Szkoła XXI wieku” Edukacja cyfrowa i kompetencje medialne, a także odwiedziliśmy Wasze placówki edukacyjne. Powróciliśmy na targi i imprezy masowe: w Środzie Wielkopolskiej, Kostrzynie oraz Stargardzie.

Rok 2021/2022 był również czasem, w którym nawiązywaliś nowe partnerstwa m.in z Zespołem Szkół Zawodowych w Pułtusku i XX LO w Poznaniu.

Wszyscy z pewnością zapamiętamy ostatnie dwie edycje Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, podczas którego okrywaliśmy przed Wami tajniki pracy dziennikarza i reportażysty, oraz pokazywaliśmy i zarazem uczyliśmy jak radzić sobie trudnymi emocjami. Zwłaszcza w tak trudnym czasie, jaki nastał obecnie.

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanego wypoczynku oraz ciepłych i słonecznych wakacji, a tegorocznym maturzystom dostania się na wymarzone kierunki studiów. Mamy nadzieję, że przynajmniej z częścią z Was spotkamy się już w październiku. Do zobaczenia! 😊

Dowiedz się więcej...